Érkezés

Arrival

2023.09.28 Jerico

Egy nagy kérdés boncolgatása

A világegyetemben valószínűleg nem mi vagyunk az egyedüli értelmes lények, a kérdés inkább az, hogy kapcsolatba léphetünk-e a többi magasabb rendű civilizációval, a hatalmas távolságok dacára. Mert jelenlegi tudásunk arra elegendő, hogy 1 fényévnyi távolságot (9,5 billió kilométert) 2 ezer évig tegyünk meg. Az Érkezés című filmben mégis eljut hozzánk egy idegen életforma, mely így sokkal fejlettebb nálunk. Ennek oka, hogy ők képesek több fényévnyi utazásra. A kormányok különbözőképp reagálnak: az amerikaiak nyelvészeket bíznak meg a kapcsolatfelvétellel. De nehezen halad a dolog. A központi karakter, Dr. Banks (Amy Adams) nehezen fejti meg nyelvüket. Sajnos a script belekavarja a nyelvész hölgy múltját és gyermekének tragikus halálát is, amitől az egész kicsit zagyvaságba fullad, a jövőnket megjósoló idegenekkel. Ugyanakkor Denis Villeneuve filmje így is érdekes, és az alakítások is nagyon jók. Nálam az érdekfeszítő téma és a színészek miatt az Érkezés megkapja az erős 75%-ot, de lehetne 85-90% is jobb befejezéssel.

2016.11.11 erare

Én nem vagyok egy sci-fi rajongó, de ez a film teljesen felkavart és beszippantott. Eddig minden idegszálam tiltakozott a műfaj írásos és filmre vitt elemei ellen, de most kedvet kaptam egy sci-fi elolvasásához. A történet egyszerű, csavarmentes, ért... Több

2016.11.18 indingo

Nem volt rossz, de én azért nem estem tőle hanyatt. Igazából az zavart a filmben, hogy az idegeneket csak felhasználták a nő történetének szempontjából.

2017.10.17 ArpiHajdu és Réci

Jó alapsztori, rossz film

Hát, meg kell mondjam, óriásit csalódtam ebben a filmben. Oscar-jelölés, „A” kategóriás sztárok, érdekesnek tűnő történet ide vagy oda, ez a film ROSSZ. Az alap sztorival semmi problémám sincs, sőt. Egy érdekes témát boncolgat, nevezetesen két külön... Teljes kritika

2017.08.30 Deku

Veszettül jól sikerült ez a film, nem voltam felkészülve rá, hogy ennyire jó legyen. De szerencsére meglepetés volt a javából ez az alkotás. A színészi gárda meg egyenesen tökéletes.

2016.11.15 Thibo84

Az egyetlen negatívum a filmmel kapcsolatban a zene volt. Hiába passzolt a film hangulatához, egy idő után unalmas volt ugyan azt hallgatni. De a történet jól fel van vezetve, egyszerűen elsőosztályú, a színészi játékokban sem találtam kivetni valót. Nincs benne akció, még is fenntartja az ember érdeklődését.

2017.03.12 Orosz István

Én , nekem nem nagyon tetszett maga a sztori. Néhol, egy két érdekes jelenetre felfigyeltem, de semmi bravúr,semmi extra nem fedezhető fel benne. Talán a vége, de az is bugyuta számomra. Ennél jobbra számítottam.

2023.09.17 Master

Inkább az alaptörténet, mint a látvány a jó benne

Denis Villeneuve minden filmje lassú tempójú, és az Érkezés sem kivétel. Nagyon lassan, fokozatosan bontakozik ki a cselekmény, melynek alapja idegenek érkezése a Földre. A kapcsolat felvételéhez az amerikai kormány nyelvészeket von be a projektbe, akik óriási nehézségek árán is csak részleges eredményeket érnek el. Még azt sem tudják biztosan, hogy segítő vagy ártó szándékkal lebegnek-e a Föld különböző pontjai felett az ablaktalan, hatalmas kagylószerű objektumok. Aztán Dr. Louise Banks (Amy Adams) és Ian Donnelly (Jeremy Renner) egyszer csak valódi kapcsolatba lépnek a furcsa polipszerű lényekkel, akik elefántláb törzsekkel rendelkeznek. Az Érkezés egy különleges film, sajátos történettel és nagyon lassú tempóval. A végeredmény számomra kicsit zavaros, és nehezen kibogozható, de valami módon arra világít rá, hogy az idegenek jóindulattal jöttek, hogy figyelmeztessenek bennünket: a jövőnk, ha így folytatjuk, tragédia lesz. A filmre az értékelésem az alapötlet és a két említett főszereplő kitűnő játéka miatt: 80%.

Kettősség jellemzi ezt a filmet. Néhol zseniális, néhol lagymatag. Nem is értem a koncepciót. Egy átlagosnál kicsit jobb sci-fi.

2018.05.13 HercegPeter

Nekem nagyon bejött. A történet ötletes, a karakterek nincsenek túltolva. A zenét is külön ki kell emelni, mert nagyon hatásos. A sztori nem pörög túlságosan, kicsit lassan folyik, de sehol sem unalmas. Nem tudom mennyire reális ez, hogy ilyen gyorsa... Több

2023.07.12 Erik Csok

Zsenialitás, valamint űrlény és ember közti kapcsolat egyben

Tegnap este pótoltam be ezt a filmet, és azt mondhatom, hogy megérte. Egész jó a története, nagyon látványos, Amy Adams és Jeremy Renner pedig el viszik a hátán a filmet. Előbbi az egyik kedvenc színésznőm, aki itt is remek alakítást nyújt. A lények érdekesen vannak ábrázolva, viszont mégsem olyan ez a film, mint a többi, átlagos űrlényes film, ez sokkal több annál. Érzelmes jelenetek is akadnak benne, és az a zene, ami az elején és a végén egyaránt szól, csodálatos. Nekem tetszett, bejött, és élveztem. Úgy, hogy sok mindent nem vártam tőle, mert Denis Villeneuve nálam már az a kategória, hogy vagy egy jó filmet csinál, vagy egy rosszat. Szerencsére ez a film az előbbi kategóriába tartozik.

2020.02.24 elekm90

Mestermű minden szinten, zseniálisan működik sci-fiként és személyes drámaként is. Villeneuve rendezése kiváló, Johansson remek zenéjével karöltve egyedi atmoszférát teremt a filmnek, végig ott lebeg a veszély és fenyegetettség érzése. Amy Adams pedi... Több

2019.04.20 Ms. Akárki

Imádom a sci-fi filmeket, de ez ritka unalmas volt sajnos. Egyedül Amy Adams miatt szenvedtem végig, mert imádom a játékát. De ilyen semmitmondó, sehová se vezető történetet. Egyedül a rajzos kommunikáció, és a jelnyelvi megfejtéses téma volt érdekes.

2018.11.22 harnas1207

Csalódás, még úgy is, hogy nem vártam tőle semmit. Egy nagy lufi, ami egy zavaros kis kitekintést ölel körbe. Személy szerint nem tetszett a mondanivalója, és bár az alap ötlet izgalmas, a film nagyon vontatott és semmitmondó lett.