Érkezés

Arrival

2019.01.20 Timcsi

Nem volt rossz, főleg a hangulata volt erős, de valahogy vártam volna még valamit a történetben.

2016.11.14 Milanman

Középpontban a tudományos kérdések

Az igazán jó tudományos fantasztikum műfaji sajátossága és ebből eredő sikeressége nagyrészt annak köszönhető, hogy egyszerre képes hatni az észre, az emberi felfogóképességre (vagyis elgondolkodtat) és a szívre is (vagyis meghat). Részben ezért a re... Teljes kritika

2019.04.23 petraszab

A története azon kívül, hogy egy UFO-s sztori, elég egyszerű, de mégis megfog benne valami. A hatása alá kerül.

2019.06.01 kevelin

feldolgozhatatlan

alapvetően nem szeretem a sci fi filmeket de itt sikerült olyan köntösbe rejteni a földönkívülieket amit én is képes vagyok befogadni. amy adams amugy is korunk egyik legjbb színésznője, de ezzel az alkotással eddig nálam viszi a prímet. az egész ötlet megvalósítás, ez a nyelvi játék szuperül kapcsolódik össze és ad egy durván jó alkotást

2018.03.26 Queenakasha

Ez olyan film, amire az ember mindig vár. Jó történet, kedvelt színészek, fokozódó feszültség stb. Bevallom nem egészen erre számítottam, de örülök, hogy nem lett igazam és, hogy ezúttal nem egy sokadik ugyan olyan témájú filmet készítettek.

2021.07.18 Di Canio

Nem lenne rossz film, de az idegenek kinézete elég furcsa, a történet sem valami izgalmas, a vége pedig nagyon gyengére sikerült.

2018.02.09 BaloghBogi42

Ez egy zseniális film, megérdemli az öt csillagot. Rengeteg ufós filmet készítenek, amiben a földönkívüliek angolul beszélnek, de ez teljesen logikátlan. Egy másik bolygóról jöttek, mért beszélnének pont angolul, mikor itt a Földön is ennyi fajta nye... Több

2017.12.30 Zsceeeka

Az utóbbi években az egyik kedvenc sci-fi-m lett, egyben érzelmes is, a családi szál is nagyon tetszik, van csavar is a végén, jól össze van rakva szerintem.

2016.11.10 fazekasanett92

Annyira nem tetszett, mert 2016-ban ennél jobb sci-fire számítottam. A jelenetek annyira nem fogtak meg, tele van üres részekkel és semmitmondó, felesleges párbeszédekkel, megnyilvánulásokkal.

2019.01.13 szabomarc

Nagyon tetszett a film alapötlete, nemigen láttam még ilyen megközelítésben a földönkívüliek kezelését. Érdekes szempont, érdekes történettel, nagyon ajánlom.

2020.10.17 belavagyok

Nem tudom hol lett elrontva, de el lett. Annak örültem, hogy nem lett beleerőszakolva egy erős túlfűtött romantikus szál, mert legtöbbször azzal rontják el a sci-fiket.

2017.03.26 szucszoli

A közös nyelv a világbéke kulcsa?

Most már egyre több ilyen Interstellar típusú film fog napvilágot látni olyan értelemben, hogy tele van égbekiáltó logikátlan ezoterikus-baromságokkal és az emberek szemmel látható módon ezeket úgy benyalják, mint a torkosborz. A filmnek addig az áll... Teljes kritika

2016.11.22 Borga

A 2016-os év legjobb sci-fi filmje lett nálam az Érkezés. Valóban lenyűgöző filmélményt nyújtott, remek színészi és operatőri munka figyelhető meg benne, különösen Amy Adams-et emelném ki.

2021.12.14 Filmimado

Tetszik az egész. Komplett a történet: megérkeztek az űrlények, mi tévő legyen most az emberiség? Nos, nem mást kéne csinálni, mint megérteni egymást. A kommunikáció mindig is fontos volt. A földönkívüliek viszont különleges írásmóddal rendelkeznek. ... Több