Érkezés

Arrival

2024.04.29 Krisz

Szerintem én vagyok kb. az egyetlen, aki nem ájul el Denis Villeneuve filmjeitől, és valószínűleg velem van a baj. De az Érkezés tetszett. Feszült. Rohadt érdekes a story. Van áll-leejtős pillanat is. Látványban és hangulatban is nagyon rendben van.

2016.11.11 erare

Én nem vagyok egy sci-fi rajongó, de ez a film teljesen felkavart és beszippantott. Eddig minden idegszálam tiltakozott a műfaj írásos és filmre vitt elemei ellen, de most kedvet kaptam egy sci-fi elolvasásához. A történet egyszerű, csavarmentes, ért... Több

2016.11.18 indingo

Nem volt rossz, de én azért nem estem tőle hanyatt. Igazából az zavart a filmben, hogy az idegeneket csak felhasználták a nő történetének szempontjából.

2017.10.17 ArpiHajdu és Réci

Jó alapsztori, rossz film

Hát, meg kell mondjam, óriásit csalódtam ebben a filmben. Oscar-jelölés, „A” kategóriás sztárok, érdekesnek tűnő történet ide vagy oda, ez a film ROSSZ. Az alap sztorival semmi problémám sincs, sőt. Egy érdekes témát boncolgat, nevezetesen két külön... Teljes kritika

2017.08.30 Deku

Veszettül jól sikerült ez a film, nem voltam felkészülve rá, hogy ennyire jó legyen. De szerencsére meglepetés volt a javából ez az alkotás. A színészi gárda meg egyenesen tökéletes.

2016.11.15 Thibo84

Az egyetlen negatívum a filmmel kapcsolatban a zene volt. Hiába passzolt a film hangulatához, egy idő után unalmas volt ugyan azt hallgatni. De a történet jól fel van vezetve, egyszerűen elsőosztályú, a színészi játékokban sem találtam kivetni valót. Nincs benne akció, még is fenntartja az ember érdeklődését.

2017.03.12 Orosz István

Én , nekem nem nagyon tetszett maga a sztori. Néhol, egy két érdekes jelenetre felfigyeltem, de semmi bravúr,semmi extra nem fedezhető fel benne. Talán a vége, de az is bugyuta számomra. Ennél jobbra számítottam.

2023.09.17 Master

Inkább az alaptörténet, mint a látvány a jó benne

Denis Villeneuve minden filmje lassú tempójú, és az Érkezés sem kivétel. Nagyon lassan, fokozatosan bontakozik ki a cselekmény, melynek alapja idegenek érkezése a Földre. A kapcsolat felvételéhez az amerikai kormány nyelvészeket von be a projektbe, akik óriási nehézségek árán is csak részleges eredményeket érnek el. Még azt sem tudják biztosan, hogy segítő vagy ártó szándékkal lebegnek-e a Föld különböző pontjai felett az ablaktalan, hatalmas kagylószerű objektumok. Aztán Dr. Louise Banks (Amy Adams) és Ian Donnelly (Jeremy Renner) egyszer csak valódi kapcsolatba lépnek a furcsa polipszerű lényekkel, akik elefántláb törzsekkel rendelkeznek. Az Érkezés egy különleges film, sajátos történettel és nagyon lassú tempóval. A végeredmény számomra kicsit zavaros, és nehezen kibogozható, de valami módon arra világít rá, hogy az idegenek jóindulattal jöttek, hogy figyelmeztessenek bennünket: a jövőnk, ha így folytatjuk, tragédia lesz. A filmre az értékelésem az alapötlet és a két említett főszereplő kitűnő játéka miatt: 80%.

Kettősség jellemzi ezt a filmet. Néhol zseniális, néhol lagymatag. Nem is értem a koncepciót. Egy átlagosnál kicsit jobb sci-fi.

2018.05.13 HercegPeter

Nekem nagyon bejött. A történet ötletes, a karakterek nincsenek túltolva. A zenét is külön ki kell emelni, mert nagyon hatásos. A sztori nem pörög túlságosan, kicsit lassan folyik, de sehol sem unalmas. Nem tudom mennyire reális ez, hogy ilyen gyorsa... Több

2023.09.28 Jerico

Egy nagy kérdés boncolgatása

A világegyetemben valószínűleg nem mi vagyunk az egyedüli értelmes lények, a kérdés inkább az, hogy kapcsolatba léphetünk-e a többi magasabb rendű civilizációval, a hatalmas távolságok dacára. Mert jelenlegi tudásunk arra elegendő, hogy 1 fényévnyi távolságot (9,5 billió kilométert) 2 ezer évig tegyünk meg. Az Érkezés című filmben mégis eljut hozzánk egy idegen életforma, mely így sokkal fejlettebb nálunk. Ennek oka, hogy ők képesek több fényévnyi utazásra. A kormányok különbözőképp reagálnak: az amerikaiak nyelvészeket bíznak meg a kapcsolatfelvétellel. De nehezen halad a dolog. A központi karakter, Dr. Banks (Amy Adams) nehezen fejti meg nyelvüket. Sajnos a script belekavarja a nyelvész hölgy múltját és gyermekének tragikus halálát is, amitől az egész kicsit zagyvaságba fullad, a jövőnket megjósoló idegenekkel. Ugyanakkor Denis Villeneuve filmje így is érdekes, és az alakítások is nagyon jók. Nálam az érdekfeszítő téma és a színészek miatt az Érkezés megkapja az erős 75%-ot, de lehetne 85-90% is jobb befejezéssel.

2023.07.12 Erik Csok

Zsenialitás, valamint űrlény és ember közti kapcsolat egyben

Tegnap este pótoltam be ezt a filmet, és azt mondhatom, hogy megérte. Egész jó a története, nagyon látványos, Amy Adams és Jeremy Renner pedig el viszik a hátán a filmet. Előbbi az egyik kedvenc színésznőm, aki itt is remek alakítást nyújt. A lények érdekesen vannak ábrázolva, viszont mégsem olyan ez a film, mint a többi, átlagos űrlényes film, ez sokkal több annál. Érzelmes jelenetek is akadnak benne, és az a zene, ami az elején és a végén egyaránt szól, csodálatos. Nekem tetszett, bejött, és élveztem. Úgy, hogy sok mindent nem vártam tőle, mert Denis Villeneuve nálam már az a kategória, hogy vagy egy jó filmet csinál, vagy egy rosszat. Szerencsére ez a film az előbbi kategóriába tartozik.

2020.02.24 elekm90

Mestermű minden szinten, zseniálisan működik sci-fiként és személyes drámaként is. Villeneuve rendezése kiváló, Johansson remek zenéjével karöltve egyedi atmoszférát teremt a filmnek, végig ott lebeg a veszély és fenyegetettség érzése. Amy Adams pedi... Több

2019.04.20 Ms. Akárki

Imádom a sci-fi filmeket, de ez ritka unalmas volt sajnos. Egyedül Amy Adams miatt szenvedtem végig, mert imádom a játékát. De ilyen semmitmondó, sehová se vezető történetet. Egyedül a rajzos kommunikáció, és a jelnyelvi megfejtéses téma volt érdekes.