Közösség

Vélemény:

 

80 Nyomtalanul

(2013)

Nyomtalanul

 
respect the movies   2018.02.11 21:42
1

Szerintem ez egy kiváló film volt! Jómagam is nagy rajongója vagyok a Skandináv krimiknek, nagy kár hogy eddig még elég kevésnek sikerült meghódítani a képernyőt (és itt most nem az amerikai "próbálkozásokra" gondolok, hanem a skandináv országokból származó alkotásokra)! Mert hát azok...nehezen lehet szavakat találni ezekre a filmekre, mert szinte egytől egyig zseniális alkotások lettek az én szememben! Talán az elfogultság is beszél belőlem, de nézzük hogy mit kaptam a Nyomtalanul című filmtől! Olyan könyörtelen, kegyetlen és nyomasztó hangulatot amivel csak nagy ritkán találkoztam eddig! Hihetetlenül jól megírt karaktereket, akik már az első perctől hatással tud lenni a nézőre! Sőt a nyomozópáros karaktere közt már az első pillanattól érezhető az a fajta kapocs ami mondjuk naggyá tette például a Halálos fegyver című alkotás legendás zsarupárosát (csak itt a szereplőkön sokkal inkább érezhető a hétköznapiasság érzése, vagyis hogy sokkal jobban bele tudjuk képzelni a helyükbe magunkat) és ez egy ilyen thrillernél nagyon fontos! Tulajdonképpen minden tekintetben a thriller magasiskolája ez a film!