Közösség

Vélemény:

 

76 Bíborhegy

(2015)

Bíborhegy

 
respect the movies   2018.03.31 18:53
0

Szerintem nem volt rossz film, csak engem annyira nem tudott megfogni mint amekkora felhajtás volt anno a film körül! Először is jómagam igencsak kedvelem Guillermo del Toro munkásságát és egy másodpercre sem vitatnám a zsenialitását! Tulajdonképpen rengeteg pozitívum található a filmben, mert a történet egész jó (bár azért számomra kicsit kiszámítható volt)! Aztán a színészek is egytől egyig jók voltak, talán csak a karakterek voltak kicsit gyengébbek, de ez elsősorban inkább a forgatókönyv hibája volt szerintem és nem a színészekké! A látványvilág és a díszletek minőségét már jól megszokhattuk del Toro filmjeinél, tehát e téren sem okozott csalódást a film! A film zenéje már sokkal inkább lett átlagos szerintem, pedig talán egy másik zeneszerzővel (mondjuk Javier Navarreté-vel akivel már del Toro dolgozott együtt A Faun Labirintusában ) nagyobb hatást tudott volna elérni a film! Viszont ért a filmmel kapcsolatban két negatív hatás is, az egyik hogy nagyon is horrorfilmnek állították be anno annak idején ezt a filmet, pedig horrorelemeket alig tartalmaz, sokkal inkább egy misztikus fantasy-thriller lenne! Ezzel nem is lenne semmi bajom, csak akkor nem kéne annyira mindenhol így beharangozni! A másik gondomat a filmmel kapcsolatban kevésbé értem még magam is, miszerint nekem olyan "kellemetlen" érzésem volt a film megtekintése során! Összegezve számomra ez a film nagyon is átlagosra sikeredett és nem tudtam szeretni ezt a del Toro alkotást, pedig szerettem volna, nagyon is!