Közösség

Vélemény:

 

78 A tenger szívében

(2015)

A tenger szívében

 
Robert Langdon   2020.04.21 23:01
0

Akárhányan írják itt, hogy ez a film Moby Dick feldolgozás, szerintem annyi köze van hozzá, hogy az író, elmegy egy emberhez, aki fiatalkorában túlélt egy hajótörést, amit egy bálna okozott. Ez a film sokkal inkább egy katasztrófafilm, mint könyvadaptáció. A bálna összesen talán 20 percet szerepel benne. Nem róla szól. Az emberi butaság, kegyetlenség és a túlélési ösztönök vannak bemutatva benne. Plusz még a 1800-as évek tengeri élete, amiben természetesen a bálnavadászat, vagy inkább mészárlás a központi téma. Az ember mindig a könnyebb utat választja. Inkább kiirt egy fajt, csak hogy jobb élete legyen. Aztán mikor ráébred, hogy kisebb a szerepe, mint hitte magáról, átalakul. A kapitány először lenézi az első tisztet, a végére mégis hallgat rá, mert tudja, hogy úgy helyes. Nagyon kegyetlen film, legalábbis annak, aki bele tudja magát élni. Hát én beleéltem. A csonttá fogyott tengerészek látványa, akik 3 hónapig semmit nem tudnak enni, csak amit a "természet ad", elborzasztott. Ez egy kalandfilm, nem igaz történet, de tudom, hogy történtek régen (vagy történhetnek ma is) ilyen dolgok. Mikor elhangzott az a mondat, amit a címben leírtam, elsírtam magam. Bármilyen elborzasztó, nagyon is igaz mondat. Ha valaki élni akar, meg kell tennie. Szeretem Thor szerepét, de egyértelműen ez Chris Hemsworth legjobb alakítása.