Közösség

Vélemény:

 

88 Holtodiglan

(2014)

Nagyon beteg, de tanulságos film!

 
Erik Csok   2023.02.20 06:34
0

Számomra ez egy rég halogatott film volt, de tegnap este reklám nélkül sikerült megnéznem a tévében. Megérte-e? Azt mondom, igen. Egy nagyon lassú filmről beszélünk, ami nagyon hosszú, így lehet, hogy sok embernek nem fog bejönni, de én azt mondom, hogy ha lassú is, de fenn tudja tartani a figyelmet, az már jó, és ez a film fenn tudta tartani. Elég csavaros film, ami betekintést nyer, hogy bizony a világon vannak ilyen beteg emberek. És megkockáztatom, hogy én még életemben nem láttam ilyen beteg filmet. Véres film, beteg, és nagyon nem mindenkinek ajánlható. Ennél a filmnél viszont tényleg jogos a 18-as karika. A másik dolog, hogy a filmben nincs egy szimpatikus karakter sem. Ami nem feltétlenül baj, sőt! Már csak ezért is jó ez a film, mert elérte ezt nálam. Valamint a két főszereplő, Ben Affleck és Rosamund Pike hatalmasat játszanak, de leginkább Pike. Jogos az Oscar-jelölés, de én még a díjat sem sajnáltam volna tőle, elképesztően játszott ez a nő. Összességében nagyon lassú, de helyenként misztikus és beteg film, ami megmutatja azt, mire is képesek az emberek, és hogy mennyi ilyen beteg ember van e világon.