Közösség

Vélemény:

 

86 P.S. I Love You

(2007)

P.S. I Love You

 
dailyfilmsan   2021.05.14 15:05
0

Az egyik legszívfacsaróbb dolog, ami emberrel történhet, az az, hogy elveszíti idő előtt élete szerelmét és társát. Képesek vagyunk elhagyni magunkat, utána akarunk szökni a másvilágra, és visszaráncigálni, mert mellettünk a helye. Jóformán bele se akarunk gondolni, milyen lehet egy ilyet átélni, de a film pont ezt mutatja be, és az egyik legkedveltebb romantikus film ennek ellenére. Nagy az ellentmondás a két tény között. De beszéljek egy kicsit a filmről is! Belerobbanunk a közepébe, nem tudjuk az elején, kikről van szó, hogy hogyan ismerkedtek meg, kik ők, mivel foglalkoznak. Mindezt a levelek és a visszaemlékezések apró foszlányai mutatják meg nekünk. Türelmetlen emberek pont ezért nem fogják szeretni. A film nem ad +-t, csak annyit, amennyire szükségünk van ahhoz, hogy megismerjük a szereplőket. Engedi, hogy sírjunk, engedi, hogy nevessünk rajta, és ezt az egyensúlyt próbálja tartani. Romantikus, csöpögős film, ami az újrakezdésről, de mégis az emlékezésről szól. Kifejezetten nem szeretem egyik színészt se benne, kivétel Lisa Kudrow, de mégsem éreztem azt, hogy nem lettek volna jók. Élveztem a filmet, amennyire egy ilyen szomorú történetet lehetséges, pont emiatt az egyensúly miatt.