Közösség

Vélemény:

 

85 Az őrület határán

(1998)

Hihetetlen

 
NONO   2021.10.26 14:46
1

Nem akarom elhinni, hogy enélkül a film nélkül tudtam élni. Amikor először megláttam ezt a filmet, teljesen ledöbbentem, szavakat nem találtam, annyira elképesztő volt számomra. Nem egy szokványos háborús filmről van szó, és ez az igazán különleges benne, senki ne számítson hatalmas és 10 percekig tartó csatajelenetekre, ez a film a párbeszédekre és a katonák pszichikai állapotára koncentrál. Maga a film kicsit a háborútól valamilyen szinten el is tér, rengeteg olyan dolgot vet fel, ami az életben is sokat segít, és elmélkedhetünk rajta. És mi ez a szereposztás? De komolyan, nagyobbnál nagyobb nevek játszanak benne, ott van a zseniális Sean Penn, aki ezt a filmet is elvitte, de nagyon. Viszont a többiekre se panaszkodhatunk, Elias Koteas Staros százados szerepében elképesztő, ugyanúgy Nick Nolte is, és hát még a legapróbb szerepekre is olyan színészeket hívtak be, mint például George Clooney, Jared Leto, John Travolta, John Cusack, és még sorolhatnám. Mindenképpen ajánlom mindenkinek ezt a kortalan remekművet.