Közösség

Vélemény:

 

73 Alfie

(2004)

Alfie

 
wirwil   2015.05.01 19:16
0

Be kell vallanom, csak azért néztem végig, mert tetszett, ahogy az elején a kamerába beszélt Alfie. Aztán vitt magával a történet, pedig voltak kétségeim: újabb romantikus film, egy tucat...

Ami megfogott: nem egy történet, hanem több, egymást követő helyzetek elbeszélése. Nem csak egy nő körül forog az egész, és a film stílusa is változik közben...

A másik maga Alfie. A viselkedése, a szövege, a laza de mégis határozott fellépése és a sok vigyor, derű, ami belőle árad, igazán példaértékű. Szeretném, ha ezt a stílust, eleganciát el tudnám sajátítani!

És ami számomra a legfontosabb: a film vége. Nem fogom lelőni.... Világéletemben kapcsolatból kapcsolatba csöppentem, szinte soha nem voltam szabad, mindig is elgondolkodtatott, milyen lenne egyedül élni. Ez a film, a végén lévő monológ szinte megadja a választ a kérdéseimre.

A filmet nők is élvezhetik, de ez a film nekünk, férfiaknak szól. Mert mi tudjuk, mit akar mondani Alfie, mi megértjük. Minden egyes pillantását, félvigyorát, mozzanatát...