Közösség

Vélemény:

 

87 A dzsungel könyve

(1967)

A dzsungel könyve

 
TribeBubu   2017.07.09 22:54
0

Gyönyörűek a rajzok és az animáció is ügyes (bár sok helyen visszaköszönnek más Disney filmekben látott mozdulatok) és a daloktól eltekintve nagyon hangulatos a zenéje. De sajnos a történet egy hulladék. Tulajdonképpen csak a nevek ugyanazok, mint a könyvben, a sztori egy bárgyú, klisés átirat lett. Vagyis ezt átiratnak is túlzás nevezni, mert tényleg zéró a kapcsolat Kipling írásának a cselekményével. Ha jól rémlik, az 1942-es élőszereplős film sokkal pontosabb és élvezhetőbb volt. Nem véletlen, hogy már kisgyerekként azt kedveltem jobban, a színházi darabért meg teljesen odavoltam (pedig akkor még nem is olvastam a könyvet.) Ebben a filmben még a karakterek is majdnem olyan kretének és töketlenek voltak, mint a Micimackóban. (Jó, egy mesében nem is szükségesek badass figurák, de a könyvben bizony szinte mindegyik erős jellemmel bírt, itt pedig konkrétan még a talpraesett Bagira és a bölcs Balú is csak bohóc volt.) Összegezve a világ egyik legbénább adaptációja rendkívüli látvánnyal. Pedig ha könyv hűre készítik, (pár brutális részt kihagyva, hogy mégiscsak gyerekbarát legyen,) a világ egyik legjobb adaptációja lenne.