Közösség

Vélemény:

 

74 Egyedülálló nő megosztaná...

(1992)

Egyedülálló nő megosztaná...

 
Berto49   2018.03.27 19:38
0

Kirívóan magas az értékelésem, megpróbálom megmagyarázni. Akkoriban (1992) még elég kevés ilyen pszichológia thrillert lehetett látni a moziban. Ugyan azóta már számos jobbat is lehetett látni, de az elsők közötti mindig maradandóbb. A filmmel közel egy időben megjelent könyvet (John Lutz írása) is azon frissiben elolvastam, és a kettő együtt emlékezetes maradt. Az érdekes történeten kívül a két női főszereplő játéka is nagyon tetszett. Jennifer Jason Leigh és Bridget Fonda (vajon hová tűnt?) hihető módon, életszerűen játszotta el a maga figuráját. Azóta is, ha a filmek szereplőlistáján feltűnik a nevük, vevő vagyok az adott mozira. Gondolom, hogy Hedra neve nemcsak nekem idézte fel a görög mitológiai vízi szörny, a lernéi Hüdra emlékét. Ahogy Héraklész próbái során legyőzte, úgy Allison is sikeresen megbirkózott vele. A filmhez két szinkron is készült, szerencsére nekem azt sikerült újranéznem amelyikben Bridget Fonda magyar hangja Rudolf Teréz, mert a Nyertes Zsuzsa féléről lehangolóan sok rosszat lehet olvasni. Különben meg maga a történet a lényeg, az pedig hatásos, izgalmas, nehezen feledhető.