Közösség

Vélemény:

 

73 Jégkorszak: A nagy bumm

(2016)

Jégkorszak: A nagy bumm

 
Morpheus19   2020.05.14 15:20
0

Istenem, és én ezt anno végigszenvedtem moziban! Félreértés ne essék, teljesen magamtól mentem el rá - mivel az első három részt nagyon szerettem gyerekkoromban - nem pedig kisgyerek kisérőjeként. Ugyan már a negyedik rész is fáradt volt, mégis tartalmazott valamit az első három rész bájából, ezt viszont már tényleg szív és lélek nélkül, kisgyerekes családok lehúzása céljából készítették. A történettől előre féltem, félelmeim sajnos valóra is váltak. Ugyan a harmadik rész alapkoncepciója is necces volt, a negyedik rész meg már tele volt baromságokkal, ez viszont akkora (mellesleg igen hanyagul összecsapott) hülyeségcunamit tartalmaz, hogy máig emlékszem, 2016 nyarán mekkora szekunder szégyen fogott el a moziban ülve. Ugyanez igaz az új karakterekre is, a pterosaurus család klisés civakodása végig idegesített, a leginkább egy John Lennon-vágyálomra emlékeztető bizarr, örökifjú hippi kommuna meg annyira illik bele a franchise világába, mint Don Quijote egy Dosztojevszkij-regénybe. Már a Vándorló kontinenssel is közel jártak hozzá, de ezzel az alkotással végül tényleg sikerült meggyalázniuk gyerekkorom egyik kedvenc animációs filmjét.