Közösség

Vélemény:

 

76 Menedék

(2017)

Menedék

 
MMcFly2015   2018.01.10 00:48
0

A témája alapján könnyen megfogott a film, úgy gondoltam ilyen környezetben és témában nem sűrűn látok holokausztról szóló filmet. Sajnos nem túl kimagasló a műfajban, mégis egyszer érdemes megnézni, már csak azért is, hogy megismerjük Zabinski házaspár hősteteiről szóló IGAZ TÖRTÉNETET. Eddig csak olvastam a nevüket, de részletesen nem ismertem a sztorit. HD minőségben néztem, és azt kell mondanom gyönyörű a film képi világa, főleg az első órában látott állatkertben játszódó jeleneteknél. A főszereplő karakterek körül éreztem némi hiányosságot. Közülük is Jessica Chastain volt számomra üres... hiába volt a való életben Antonina Zabinska egy hős, egyszerűen nem tudtam vele szimpatizálni, bár úgy gondolom ehhez a szinkronhangja is rásegített. Daniel Brühl ismét kellemes meglepetést nyújtott. Az ő szerepe nagyon jól működött, és hiába egy negatív figura - Hitler eszméihez hű SS tiszt - mégis az emberi oldala is előjött a jelenetek során.
A film lezárása inkább volt giccses hollywood-i, mint megható- és az igaz történethez méltó lezárás, mégis a témára való tekintettel ezt is el lehet nézni. Csak egy lett a sok holokausztos drámák közül (hozza az eddigi háborús filmekből megszokott kötelező momentumokat), úgy gondolom nem lett a házaspár cselekedeteihez eléggé megérdemelt alkotás, de kár lett volna kihagynom...