Közösség

Vélemény:

 

60 Gyilkos kobold

(1993)

Gyilkos kobold

 
respect the movies   2018.02.23 22:26
0

Szerintem ez egy kellemes kis szórakoztató film volt! Nem tudom hogy mi lehetett az oka, de nekem tetszett ez a film! Talán mert amolyan igazi retro hangulatot áraszt minden perce és talán csak emiatt nem pontoznám le a filmet! Persze aki arra gondol hogy a Gyilkos kobold egy ízig-vérig igazi horrorcsemege, az biztos hogy hatalmasat fog csalódni a filmben, mert ha van is egy-két olyan jelenet, amit akár be is sorolhatnánk a horrorműfajba, azok is inkább csak megmosolyogtatják a nézőt! Talán a hangulata mellett ez a másik hatalmas ütőkártyája a filmnek! Hogy nem akartak a készítők egy vérgőzős horrorfilmet leforgatni, sokkal inkább szórakoztatni szerették volna a nézőket! Mert hát a koboldunk sokkal inkább vicces és szinte alig félelmetes! Érzékelhető a gonoszság a tettein, mégis a megvalósítás és a jó színészi alakítása miatt, inkább már már burleszk filmeket idéz! Jómagam sok hasonló filmet láttam a 90-es években még a VHS aranykorszakában és akik kicsit is vevők ezekre a filmekre, azoknak ez a film sem fog csalódást okozni!