Közösség

Vélemény:

 

84 Az őslakó

(2007)

Az őslakó

 
stevepisti   2020.09.29 20:10
1

Nagyon jó sci-fi, fantasy, többször láttam már, minden alkalommal a hatása alá kerültem, és ugyanolyan érdeklődéssel néztem végig. Egy nagyon érdekes, elgondolkodtató témát feszeget vallásról, örök életről, öröklétről. Mindezt tudományosan, de mégis az átlag ember számára is érthető módon teszi, nagyon jó, logikus kérdésekkel és válaszokkal. Származásáról, vándorlásairól, történelmi eseményekről, családról. Mindenre kielégítő választ kapunk. Aztán elérünk egy pontra, ahol a vallási témát kezdi feszegetni a film. Ez mindig necces téma, itt fontos a nyitott gondolkodás ezen a területen, máskülönben nem biztos, hogy tovább akarjuk, fogjuk nézni a filmet, vagy az értékrendünkben nem megfelelő helyre kerül ezekután. Nagyon meglepő dolgokat hallhatunk, tapasztalhatunk ezzel kapcsolatban, ami nyilván fikción alapszik, de hát ez a lényege az egésznek, hiszen fantasztikus sci-fi a műfaj. Érdekes megfigyelni, milyen reakciója lehet egy Istenhívő embernek, amikor egyszer csak megkérdőjelezi látszik az addigi hitvallása. A végére még egy csavart is kapunk. Ez a film iskolapéldája annak, hogy minimális költségvetésből is lehet nagyszerű filmet csinálni. A hasonló műfaj kedvelőinek erősen ajánlott.