Közösség

Vélemény:

 

91 Agymenők

(2006)

Agymenők

 
Warden Drumgoole   2022.07.12 13:22
0

Az egyik legjobb vígjátéksorozat, amit valaha láttam! Tudtam , hogy létezik de nem tetszett. Csak azért néztem végig egy részt, mert Penny elbűvölt. De közben óhatatlanul lenyűgöztek a kocka tudósok. Sheldon karaktere telitalálat, és az őt alakító Jim Parsons kiváló választás. Mark Cendrowski rendező remek munkát végzett, de Chuck Lorre-é az igazi dicsőség, aki már a Két pasi meg egy kicsivel beírta magát sitcomok halhatatlanjai közé. Ezzel a művel pedig olyat alkotott, melyet a Holdról is látni. Bár óhatatlanul vannak kevésbé erős évadok, összességében nálam az első helyen áll ez a vígjátéksorozat. A sok jó visszatérő szereplő (pl.: Christine Baranski, Laurie Metcalf) mellett elképesztő mennyiségű, nagy kaliberű híresség vállalt kisebb-nagyobb cameot is. Tényleg a teljesség igénye nélkül: James Earl Jones, Elon Musk, Neil deGrasse Tyson, Summer Glau, Mark Hamill, Bill Gates, stb. Wil Wheaton majdnem minden évadban feltűnik, kellemes színfoltja a sorozatnak. A legnagyobb horgokat kétségkívül Stephen Hawkingtól kapják a fiúk. Nem lehet elmenni szó nélkül a magyar szinkron mellett. Bár a hatodik évadtól más stúdió vette át a feladatot, a megszokott magyar hangok maradtak. Tökéletes választás mind. Szabó Máté szó szerint lubickolt a szerepben. (Tényleg? Szó szerint? :) ) Mezei Kitty pedig nem először és nem is utoljára bizonyítja, hogy a sok animációs és anime szerep mellett első osztályú magyar hangja sok-sok lánynak is. Nagyon is 5 csillag!