Közösség

Vélemény:

 

68 Karantén 2.

(2011)

Karantén 2.

 
moov18   2016.02.21 13:49
0

A Karantén folytatása már elszakadt a spanyol REC filmektől, hiszen teljesen új kontextusba helyezik a történetet. Egy repülőtéren vagyunk, melyet karantén alá helyeznek. Mit mondhatnék? Nagyon gyenge, erőtlen, unalmas. Alig vártam, hogy befejeződjön végre. A színészek hiteltelenek, nem képesek azt adni amit nézőként a székben ülve elvárnánk. A rendezés sem valami eget rengetően jó, elég felületesen oldották meg a dolgokat. Összecsapott, elkapkodott, kidolgozatlan. Sokkal jobbra számítottam volna. Az elején örültem, hogy na végre a spanyol verzió valamint az amerikai verzió útjai elválnak egymástól, viszont amit itt láttunk az döbbenetesen gyenge volt. Sablonos, klisék tömkelegével felpuffasztott bohócság. Egyáltalán semmi izgalom, semmi feszültség, az atmoszférát egyszerűen képtelen megteremteni. Csalódás volt, de hát mit is vártam. Nagyon röviden összegezve: érdemes elkerülni, kikerülni. Nem javaslom a megtekintését. Már a Karantén első része is bitang rossz lett, ezt végképp nem kellett volna.