Közösség

Vélemény:

 

88 Hannibal

(2013)

Hannibal

 
Hedgehog   2018.04.25 21:22
0

Az első benyomásom a Hannibal-ról sokakhoz hasonlóan nekem is az volt, hogy túl brutális. Azonban ez a mű ennél sokkal-sokkal több. Ha valaki egy művészeti alkotásra vágyik sorozat képében és nem riasztják el a gyomorforgató jelenetek, Bryan Fuller remekművét csak ajánlani tudom. Nagyon izgalmas sorozat, a feszültséget minden évadján keresztül képes fenntartani és fokozni. A szereplők és karakterfejlődésük útja is rendkívül érdekfeszítő, a színészek pedig kiválóan hozzák a szerepüket. A film további (és számomra talán legfontosabb) két erőssége a látványvilág és a hang. Nem is lehet kevesebbet elvárni egy olyan műtől, ami ennyit merít Kubrick Ragyogásából. A valóság és a látomások összemosódásának vizuális megoldásai legalább annyira festőiek, mint amennyire horrorisztikusak. Számomra a Hannibal nem egy egyszer nézős sorozat. (Erre mondjuk a viszonylagos rövidsége is lehetőséget ad.) Újranézéskor egyre több olyan apró részletet lehet felfedezni benne, ami akkor is leköti az ember figyelmét, amikor már nem újak a fordulatok. Igazából máig nem értem, hogy miért kaszálták el a sorozatot, de még él a remény, hogy egyszer felvirrad a negyedik évad premierjének napja. Ha valami, akkor a Hannibal igazán megérdemli az öt csillagot! ⭐⭐⭐⭐⭐