Közösség

Vélemény:

 

67 Bhoothnath

(2008)

Bhoothnath

 
e-batta   2016.11.27 12:23
0

Amikor egy különösen rosszul sikerült indiai alkotást szenvedtem végig, gyorsan keresnem kellett egy felüdülést jelentő filmet, akkor akadt a kezembe ez a mozi és hál istennek nem választottam rosszul. Családi film, de bárki megnézheti, mert bűbájosan lett megcsinálva. Egyértelműen Amitabh Bachchan jutalomjátéka, rettentően mulatságos, ahogy szellemként próbál megfelelni a frissen beköltözött család rosszcsont fiacskájának, Amannak (Aman Siddiqui nagyon tehetséges gyerekszínész, és méltó partnere a filmben), de valójában ő húzza a rövidebbet. A család fejét Shahrukh Khan vendégszerepli, túl sokat nincs jelen, és akkor sem csinál semmit, nem erőlteti meg magát, mégis hihetően hozza az óceánokat járó apukát. Ezzel szemben Juhi Chawla az anya, Anjali szerepében ott van a topon (főleg, miután egy rettentően csintalan kisfiút kell csaknem egyedül nevelni, és mit mondjak, elég jól bírja a gyűrődést), nagyon tetszett az alakítása. A mellékszereplőkre nem lehet panaszom, az igazgatót játszó Satish Shah-t már láttam a Main Hoo Na-ban (ott a köpködő fizikatanárt alakította), és a ház iszákos mindenesét, Anthonyt alakító Rajpal Yadavnak is van egy rettentően vicces jelenete. Szóval istenien szórakoztam a filmen.