Közösség

Vélemény:

 

88 Borgen

(2010)

Aki követi a magyar közéleti híreket, imádni fogja

 
Leibel   2021.09.09 16:03
3

Amikor nézem, és ezt kétszer tettem meg, mindig arra gondolok, hogy 15-20 éve még nálunk is ilyen volt a politika. Egy ország, ahol a köztévé tudósít és oknyomoz. A politikusok kénytelenek kiállni a médiában, és keresztkérdéseket kapnak az újságíróktól. Van tévés választási vita minden párt részvételével. Látjuk a többféle pártot, akiknek szövetséget kell kötniük egymással, egyeztetniük a céljaikat, ha kormányozni akarnak. A két oldal (kormány-ellenzék) szereplői nem szavazógépek, hanem elvek mentén akár megegyezhetnek a másik oldali pártokkal is. Egy apró korrupciónak tűnő hiba megbuktathatja a kormányt. A pártok sokfélék, és minden társadalmi csoport képviselve van. Szép világ. A főszereplő intelligens hős. Erkölcsös, és minden helyzetben jól szerepel. Szeretem az ilyet. Nyilván annak fog tetszeni, aki olvas közéleti híreket. Vicces párhuzamok vannak a magyar politikával. Ott van a dán Torgyán Józsi bácsi, a munkásokban nem hívő, hataloméhes munkáspárti, a képmutató konzervatív, hogy csak néhányat említsek. Imádtam. Azt olvastam, lesz új évad. Alig várom.