Közösség

Vélemény:

 

89 Feketelista

(2013)

Feketelista

 
Az amatőr   2018.06.10 09:39
0

Eléggé bírtam ezt a sorozatot. Kár, hogy csak az első két évadot adták le a tévében magyarul. Kétségtelenül James Spader viszi a hátán a nagyját, de azért nem mondanám, hogy csak miatta néztem. Szerintem Megan Boone is megérdemli a kiemelést Elizabeth Keen megformálójaként. Nagyon jó párost alkot a két főszereplő, a sztori folyamán kialakul köztük egyfajta bensőséges apa-lánya viszony, ami azonban cseppet sem egy beteges kapcsolat, főleg, hogy Liz múltjáról Reddingtonon kívül senki sem tud semmit. Lizzy számára Raymond Reddington az egyetlen kapocs a családjához, mivel szülei meghaltak, őt pedig örökbe fogadták. Az első évadban Liz múltjáról és a férjéről tudhatunk meg dolgokat,majd a második évad a titokzatos "függelékre" és annak tartalmára, valamint a Liz múltjával való kapcsolatára fókuszál. Mindeközben minden egyes részben megismerkedhetünk egy újabb titkos bűnözővel, aki a legtöbb esetben a hétköznapokban nem is tűnik annak, sőt egyenesen befolyásos pozíciót tölt be valahol. Minden eset egyedi és, ahogy én láttam a második évad végéig nem is tűnik fel bennük állandó sablon, ami azért egy ilyen kaliberű sorozat esetén valljuk meg elég ritka. A sorozat a két jól megválasztott főszereplő mellett parádés mellékszereplőket is felvonultat. Nekem személyes kedvencem Mr. Kaplan(igazi neve Kate Kaplan) Raymond Reddington eltakarítónője aki minden helyzetben talpraesett, és rendkívül precízen,minden feszélyezettség nélkül takarít el napi foglalatosságként hullákat. Ezenkívül szerintem mindenki nagy kedvence Harold Cooper igazgató, aki mélyen hisz a rendszer becsületességében, rendkívül lelkiismeretesen végzi a munkáját, emellett pedig remekül összetartja a csapatot és, ha kell bátran kiáll a munkatársaiért, bármilyen szélsőséges is legyen a helyzet. Még egy jó pont a sorozat javára, hogy végre egy minden emberében egyedi csapatot láthatunk, akik nem csak statisználnak a két főszereplő mellett. A legnagyobb csavar persze a Feketelistában— ami miatt sokan felfigyeltek rá— az az, hogy egy bűnöző segít a hozzá hasonló bűnözők felkutatásában az FBI-nak, sokszor más bűnözők segítségével. Raymond Reddingtonban nagyon bírjuk a sármját, azt hogy nem veti meg az élet örömeit és minden lelkiismeretfurdalás nélkül egyedül a saját maga diktálta törvények szerint cselekszik. A feketelista végeredményben egy jól megalkotott sorozat, amelyben ugyan néha kicsit a levegőben lóg az összeesküvés sablonja, azért mindig hozza a színvonvonalat és, ha másért nem, hát Raymond Reddington miatt biztosan érdemes nézni.