Közösség

Vélemény:

 

86 Becstelen brigantyk

(2009)

Háborús film, Tarantino módra!

 
Erik Csok   2023.01.09 10:25
0

Na és itt van a másik Pitt-film, amit már írtam is. Ez a film igazán a napokban keltette fel az érdeklődésemet, és én nagyon megörültem, hogy lesz a tévében. Hát, még ha sokáig is ment, de meg tudtam nézni. Nos, én kedvelem a Tarantino-filmeket, először a Djangót, utána a Kill Bill 1-et láttam, és most ez a harmadik film. Nyilván mindegyikben észre vehető, hogy elég durva és brutális jelenetek vannak az ő filmjeiben, és a vérrel sem spórol. Ez a Becstelen brygantyknál sincs másképp. A film pedig egy érdekes háborús film, amit még az is meg tud nézni, aki nem rajong ezekért a filmekért. Ráadásul kicsit át is írta a rendező a történetet (na jó, nem is kicsit), ez viszont szerintem nem baj, mert így megmutathatta az ő elképzelését. És nekem szerintem ez lett a kedvencem tőle eddig, ugyanis a többi filmje is érdekel, és azokat is be szeretném pótolni. A filmben remek komoly, vicces és kevésbé vicces karakterek vannak, és a színészek is fantasztikusak. Brad Pitt és Christoph Waltz viszik a filmet, akik ha nem is sokat, de amennyit szerepelnek, azok a pillanatok aranyat érnek. Izgalmas film, annak ellenére, hogy az első fele konkrétan csak beszélgetés, de mégis fenn tudja tartani az érdeklődést. És az egyetlen negatívum számomra a filmben az az, hogy túl sokat beszélnek németül a filmben, ami bár érthető, hogy miért, de én nekem rontott egy kicsit az élményből. 1 szó mint 100, akit érdekel, az nézze meg!