Sógorom, a zugügyvéd

Sógorom, a zugügyvéd

The Fortune Cookie

Harry televíziós operatőr. Az egyik amerikaifutball-mérkőzésen balesetet szenved, a pályáról kilökött játékos felökleli. Az orvosok szerint a sérülése nem komoly, hamarosan újra dolgozhat. A sógora, a zugügyvéd Willie azonban más véleményen van. Úgy gondolja, itt a kiváló alkalom arra, hogy lenyúlják a biztosítót. Csak színlelni kell, hogy nagy a baj. Az ötletet Harry elvált felesége, Sandy is támogatja. Harry végül, ha nehezen is, de rááll arra, hogy eljátssza az ágyhoz kötött beteget. Csakhogy feltűnik a színen a gyanakvó biztosítási ellenőr, Mr. Purkey.

Premier (HU): 1969.02.27.

2021.03.30 Filmbarát73

Szerintem egy fergeteges film. A két öreg klasszis briliáns alakítása. :) Billy Wildert meg csak dicsérni lehet. A film sajnos nagyon alulértékelt, de végül is ez kit érdekel, én személy szerint nagyon jól szórakoztam rajta. Kösz fiúk, jók voltatok. :)

2015.01.14 Sonny

Egy Wilderre nem jellemzően gyenge alkotás. Sokat javítot volna rajta, ha nem ilyen rohadtul hosszú...

2015.12.24 qwertz

Egy igazán kitűnő komédia, melynek erőssége leginkább nem a humorában, hanem a rendkívül intelligensen felépített dialógusokban van.

Jack Lemmon és Walter Matthau 1. közös filmje. Szerző: dulkap