Közösség

Vélemény:

 

93 A remény rabjai

(1994)

A remény rabjai

 
Timon   2019.10.14 17:47
2

Tartalmaz cselekményelemzést. A legjobb filmek között is élen jár nálam ez a remek alkotás.Noha nekem nem az első számú legjobb film,de attól még nagyon jó: Stephen King kisregényéből olyan film készült,amely bevételben ugyan nem a legtöbbet hozta,de a legjobbnak tartják,és ez azért nem annyira meglepő. Első megnézéskor reméltem,hogy egy börtönös dráma csak jó lehet,de erre ez nem a legjobb kifejezés-olyan mélyen,szenzációs behatással mutatja be a börtönélet kegyetlen mindennapjait,hogy csak dícsérni tudom,habár a sok-sok vulgáris meg erőszakos jelenet megrázott.A legerősebb rész az volt,amelyben a foglyot szabadlábra helyezték,és pont az volt a problémája,hogy élete legjelentősebb részét a falak közé zárva töltötte,ott ismerte ki magát,szinte az volt az otthona.Egy ilyen döbbenetes lelki traumát talán nem is lehetett volna jobban bemutatni. Addigis az atmoszféra lassan de biztosan fokozódik,és a végén,ahogy Andy szabadulása után kiszivárog néhány dolog Shawsank-ről,és ez változásokat hoz létre a börtönben,szintén olyan jó lett,hogy csak dícsérni tudom a stáb munkáját. Tim Robbins és Morgan Freeman pedig a legjobb főszereplők voltak benne. Frank Darabont egyik legjobb filmje. 10/10