Közösség

Vélemény:

 

72 Hardcore Henry

(2015)

Hardcore Henry

 
HercegPeter   2018.11.04 10:57
0

Én azt mondom, ilyennek kell lennie egy akciófilmnek. Folyamatos a pörgés, nincs üresjárat, nem csak a főszereplőnek, de nekünk sincs időnk pihenni. Eleinte az ember csak kapkodja a fejét, hogy most mi van? Ez a film tényleg olyan, mint egy videójáték. Nem csak a kameranézet miatt, de a történet alapján is. Ami szerintem meglepően jó, annak ellenére, hogy egyszerű. Nekem nagyon adta. Nem kell itt mélyenszántó gondolatokat keresni, csak élvezni kell a bunyót, a lövöldözést és a fröcsögő vért. Ez(ek) a Jimmy fazon(ok) is nagyon ott volt(ak). Ő az egyedüli, aki kicsit lazít a filmen. Szinte az összes alakja jó volt és az átváltások is tettszettek. Megértem, ha valakinek nem nyerte el a tetszését. Újdonságok mindig megosztják a nézőket. Kicsit valóban kellemetlen volt a helyenként rángatózó kamera és valaki ez nem bírja, nem szereti. Azt viszont nem értem, hogy miért kellett egy Tim Roth kaliberű színész erre az apró jelenetre? Lehet csak marketing fogásnak szánták. Rajta kívül ugye Sharlto Copley-t lehet kiemelni, akit ugyan már láttam pár filmben, de eddig (talán a Szupercsapaton kívül, bár ott sem volt különösen jó) nem alkotott olyat, ami miatt emlékeznem kellene rá. Azért ez most megváltozott.