Vörös rakéta

Vörös rakéta

Red Rocket

A Los Angeles-i expornósztár Mikey Saber úgy dönt, hogy hazautazik szülővárosába, Texas Citybe, ahol elhidegült felesége és anyósa él.

Amikor úgy tűnik, hogy ez a diszfunkcionális család végre rendbe tudja hozni a dolgokat, Mikey találkozik egy fiatal nővel, Strawberryvel, aki egy helyi… Több

Premier (HU): 2022.07.28. | Telekom TVGO (2022.07.24.) | Netflix (2023.11.17.)
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2022.11.17 Lóri Ádámcsik

Megosztó lesz

Ez a film is inkább művészi, mint közönségkedvenc lesz. Lesz, aki szeretni fogja, és lesz, aki nagyon nem. Én az utóbbi csoportba tartozom. Nem volt érdekes számomra és vontatottnak találtam.

2022.01.17 Lubi

Vidéki szexfantáziák

Sean Baker jelenleg az amerikai függetlenfilm egyik legautentikusabb alakja. A társadalom peremvidékeire száműzött, szexuálisan kizsákmányolt hőseinek történetei akár a Hollywoodon kívül dolgozó filmesek, elnyomott alkotók, kizsigerelt művészek munka... Teljes kritika

2022.09.06 Fikatours_blogger

Én a régi iskola híve vagyok: egy történetnek legyen eleje, közepe és vége. Itt belecsöppenünk egy társadalmilag alacsony szinten álló család életébe, és csak a hétköznapi konfliktusok tartották fent egy ideig a figyelmemet. A karakterek jók, de úgy vélem, ez édeskevés egy több, mint két órás filmhez.

2022.03.25 kabel

2021 legjobb filmje

Rég látni ilyen üde, valóságos és fergeteges tragédiát. A történet középpontjában egy hatalmas paraszt áll, akinek szerethető aurája nagyon érdekes karaktert formál meg. A film világa és hangulata annyira földhöz ragadt és hihető. A történet pedig pazar, egyszerre komikus, creepy és szomorú.

A szereplőgárdában többen nem számítanak profi színésznek, Sean Baker gyakran dolgozik civilekkel a forgatáson.Szerző: csd

A film nem volt jogosult a SAG-díj jelölésre.Szerző: csd

A Donut Hole parkolójában zajló verekedős jelenet forgatása közben a járókelők többször is kihívták a rendőrséget.Szerző: csd

Suzanna Son a Los Angeles Timesnak elmondta, hogy amikor először nézte meg a kész filmet Los Angeles-i otthonának konyhájában, annyira izgatott volt, hogy milyen lesz a szexjelenete, hogy megállította a filmet, hogy egy kis tánccal próbálta meg oldani magában a feszültséget. A tánc során eltörte a lábát.Szerző: csd

(2023. 05. 07.)
Simon Rex élete eddigi legnagyobb alakítását nyújtja ebben a keresztmetszetben, ami a pornóra csábítók karakterrajza és egy amerikai pasztorál a peremen élőkről. Vörös rakéta filmkritika. Több

(2022. 08. 18.)
Sean Baker ismét a tőle megszokott harsány, mégis empatikus hangon mesél az amerikai társadalom peremén tengődő szexmunkásokról. A Vörös rakéta azonban sokkal jobban működik groteszk vígjátékként, mint nyomort fetisizáló szociodrámaként. Több

(2022. 08. 31.)
Szűk lyuk a fánk közepén
Ha a mainstream mozi az amerikai álom, akkor Sean Baker filmjei az éjjeli megébredés, amikor az ember vizel, a hónalját vakargatja és a hűtő előtt állva a hideg pizzából majszol egy keveset. Több

Értékelés: 8.5/10
(2023. 05. 17.)
Kis csúszással, de végül a magyar mozikba is eljut az örök indie Sean Baker legújabb filmje, a Vörös rakéta, amely a 2012-es Starlet laza folytatása. Több
A kenderfutár
Warszawianka