Közösség

Vélemény:

 

80 Az alapító

(2016)

Az alapító

 
MMcFly2015   2018.01.25 23:06
0

Az első benyomásom a megtekintése után, hogy ez a téma nem igazán ér meg egy közel két órás mozi filmet. Mert valljuk be, egy szemétláda érdek emberről és annak az üzleti ügyeiről - nem igen lehet egy megragadó drámát kreálni. Majd másnap elmentem a helyi McDonald's mellett és bevillantak a filmben látottak... Mégiscsak jó, hogy megnéztem, mert jó érzés a háttér információkkal együtt bemenni egy ilyen helyre. Maradandót alkotott nekem ezzel a film. De a lényeg: A film érdekfeszítően mutatja be a két testvér által megalkotott (akkor) korszakalkotó kiszolgálást. Majd a film teljes mértékben Michael Keaton által megformált Ray Kroc-ra fókuszál, ami innentől kezdve kicsit egyhangúvá teszi a filmet, és lehet, hogy laikus nézőknek unalmassá (esetleg érdektelenné) válnak a látottak. Egyébként Keaton lubickol a szerepében, a film elvérezne, ha ő nem tartaná fent játékával azt a minimális feszültséget. Nem mindenkinek tudnám ajánlani, de a film nem is árul zsákba macskát. Aki kíváncsi a McDonald's üzletlánc MEGALAKULÁSÁRA, az bátran vágjon bele. Én gazdagabb lettem ezzel a történettel.