Közösség

Vélemény:

 

71 Mielőtt felébredek

(2016)

Mielőtt felébredek

 
respect the movies   2018.03.08 19:10
0

Szerintem zseniális film volt! Mike Flanagan filmjeit kimondottan erős alkotásoknak tartok, de talán számomra az egyik legszemélyesebb filmje ez lenne! A rendező már bizonyította számomra azt, hogy nagyon is ért a hangulatteremtéshez és hogy a horrorelemekkel is kiválóan tud bánni, mégis számomra a Before I Wake című filmje nagyon nem horror! Sokkal inkább egy nagyon erős dráma, sötét fantasy formájába öltve és egy két horrorelemmel fűszerezve! Viszont érdekes hogy mindhárom műfajon belül is nagyon is működőképes lett (bár talán csak a horror az ami kevesebb benne)! A film története csodálatos, nem bonyolult, nincsenek benne hatalmas csavarok, mégis maximálisan magával tudja ragadni a néző figyelmét! Azért azt mindenképp érdemes megemlíteni a filmmel kapcsolatban, hogy rengeteg rejtett utalás található a filmben és nem minden esetben magyarázzák el ezeket, de én ezt semmikép nem mondanám hibának! A színészi alakítások annyira jók voltak, hogy sajnos ritkaságba mennek már a mai filmgyártásban az ilyen minőség! A karaktereket jómagam egytől egyig megszerettem és végig sikerült együtt is éreznem velük! Technikailag is pazar minőséget képvisel a film! Amit még mindenképp érdemes kiemelni a filmben, az a zene! Annyira jól sikerült a film zenéje, hogy még hangulatosabbá tudta tenni eme remekművet! Én egyszerűen imádtam ezt a filmet, lehet hogy nem hibátlan alkotás, de engem sikerült annyira elvarázsolnia, hogy ezek közül egyet sem találtam!