Közösség

Vélemény:

 

84 Ready Player One

(2018)

Ready Player One

 
Milanman   2018.07.09 11:28
0

Nem tudom, hogy mennyire szerencsés, de 1 hónapon belül olvastam a regényt, majd láttam a filmet így egyrészt volt összehasonlítási alapom, másrészt a könyv hypja még élénken élt bennem. 2 nap alatt a végére értem, csont nélkül az egyik legjobb könyvélmény volt számomra mostanában. Spielberg nevéhez az elmúlt években (a kritikai és a nagyközönség szerint) vegyes minőségű filmek köthetők. Nekem ő a mozitörténelem egyik legnagyobb alkotója, így számomra nem volt komolyabb probléma egyik művével sem. A mester rendkívül sokrétű alkotó, nyúljon kalandfilmes, történelmi, vagy jelen esetben sci-fi témához, nem nagyon tud hibázni. Ezúttal sem. A forgatókönyv megírásakor az alkotók okosan azt a döntést hozták, hogy a filmnek nem szolgaian kell lemásolni a könyvet, nem lépésről lépésre kell hozni az ott megidézett referenciákat, hanem a korból filmen működő idézeteket kell megjeleníteni. A történet alapja nagy vonalakban nem változott, de pl. a mű gerincét képező próbákat is átszabták. Ha őszinték akarunk lenni, a könyvbéliek jobbak, de amit a filmtől kapunk is kellően megbizsergeti azoknak a szívét, akik odáig vannak a 80-90-es évek popkultúrájáért, ami a filmben kortárs elemekkel is bőven kiegészül. Mindezt lenyűgöző látványvilággal teszi, így könnyen kijelenthetjük, hogy a RP1 az év egyik legjobb popcorn mozija lett, amit érdemes lehet akár többször is megnézni, ha az összes utalást fel akarjuk fedezni benne.