Játssz egy LG Q6-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Ready Player One

(Ready Player One)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

indingo   2018. 04. 09.

A film kicsit megemlékezett az elmúlt 40 év klasszikusairól. Kaptunk egy kis Stephen Kinges Ragyogást, volt King Kong, Jurassic Park, Godzilla, Pókemberes és Supermanes utalások, Chucky baba (gyerekkori kedvencem) és Spielberg elengedhetetlen kedvence az UFO téma egy kis Aliennel. A figurákról nekem az Avatar jutott eszembe, történetben ez a kincskeresős kalandfilm feeling pedig egy jövőbelli modern Indiana Jonest sejtetett. Lebegő harsonákat meg talán a Harry Potterben láthattunk. Ismét egy film Rubik kockával, ami nélkül manapság nem is készült amerikai produkció. A retro zenék világában történő kirándulást imádtam, főleg hogy sokszor annyira 'tájidegennek' hatottak és talán pont ebből a furcsaságból fakadt ez az izgalmas elegy. Remek ötlet volt a mai ''levéltárnak" megfelelő hely, ahol nem könyveket ütöttek fel a szereplők, hanem korábbi időszakok jeleneteit nézhették újra vagy akár maguk is a részesei lehettek. Amiből szerettem volna többet kapni az az, hogy az OAZIS-es világban lévőket lássuk a valóságban is. Pár képkocka erejéig (mamuszban tomboló anyuka, ázsiai hivatalnok) téma volt ez is, de sok mókás jelenetet ki lehetett volna belőle hozni. Az utolsó harmada nálam gyengébb, főleg a Gyűrűk urát idéző csatajelenet miatt.

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 08.

Nagyon ritkán (úgy két-háromévente egyszer-kétszer) fordul velem elő, hogy egy film a látványvilágával magával ragadjon, sőt, beszippantson, s a végéig el ne eresszen. Steven Spielbergnek ez most olyannyira sikerült, hogy bátran merem állítani: a Ready Player One maga az audiovizuális orgazmus, az a film, amelyet igenis moziban, minél nagyobb vásznon kell megtekinteni, mert amit láthatunk és hallhatunk 140 percen keresztül, nos, azt nagyon nehéz szavakba önteni. A virtuális valóság és a filmek kapcsolata ugyan nem új keletű dolog, de a Ready Player One-ban szereplő VR-tér maga a „popkult-mennyország”. Itt akár a Vissza a jövőbe híres autójával, a DeLoreannel száguldhatsz át egy T-rex és King Kong által nehezített versenypályán, vagy ha a feladat úgy hozza, a Ragyogásbéli Szépkilátás hoteljében kell átélni veszélyesebbnél veszélyesebb kalandokat. Mindezek pedig csak apró ízelítők, hiszen napestig lehetne sorolni különféle figurákat, akik akár rövidebb, akár hosszabb ideig feltűnnek a filmben. És ne feledkezzünk meg a videojátékokról sem, illetve a rájuk jellemző világokról, amelyekre remekül reflektál a film. Van itt geekség, kérem szépen, nem is kevés. Spielberg új dobásának kicsivel több mint a fele játszódik a virtuális térben, s a film ezen részére egy rossz szavunk nem lehet. Adódik a kérdés, hogy mi a helyzet a sztori azon részével, amelyik a való világban játszódik? A dialógusok és a történetvezetés rendben van (tegyük hozzá, hogy a forgatókönyv elkészítésében Ernest Cline, vagyis a regényíró is közreműködött). Tye Sheridan jó választásnak bizonyult a főszerepre, Olivia Cooke-ot már az Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni idején a szívembe zártam, Ben Mendelsohn, korrektül tudta hozni az antagonista szerepét, na és Mark Rylance ez a szerethető figura, aki nem akar mást, csak elvinni táncolni a szerelmét, s közben talán fel sem fogja, hogy valami olyat fedezett fel, ami alapjaiban változtatja meg az emberek valóságról létező elképzeléseit. Az avatorokkal való játék, bár néha kissé erőltetett volt, azért át tudom érezni az iróniáját annak, ha azt hiszed valakiről, hogy a legjobb barátod, s közben a való életben elmennél mellette az utcán, mert azt se tudod, hogy fiú-e vagy lány. S már önmagában ez a kérdésfelvetés izgalmas, hogy mozdulnak el a prioritások a való élet felől a virtuális világba (a valóságban lehetsz lúzer, míg a játékban te vagy a világ ura). Arról már nem is beszélve, hogy akármennyire távolinak tűnhet, mégis egy simán elképzelhető jövőképet ábrázol a film, amelynek előnyeiről és hátrányairól lehet vitatkozni, attól még létezik. Ha negatívumot fel lehet róni, az a kissé rétestészta módján elnyújtott befejezés, s az igazán váratlan fordulatok hiánya (arról nem beszélve, hogy egy-két húzás jó előre látható, lásd: ki is a valódi H.). Amellett azonban nem lehet elmenni, hogy a lezárásig diktált őrült tempó igazán elképesztő, s bátran ki merem jelenteni, hogy az idei felhozatal egyik legjobb blockbusterét kaptuk. A Ready Player One közel tökéletes moziélmény, úgyhogy bátran ösztökélek mindenkit, hogy ha teheti, minél nagyobb vásznon tekintse meg. Erre a látványvilágra tényleg csak azt tudom mondani: szemkápráztató!

Deku   2018. 04. 11.

Erre a filmre én nem voltam felkészülve. Nem számítottam rá, hogy annyira mellbevágóan letaglózó lesz mint amilyen lett is. Kifejezetten tetszettek a próbáknak a trükkös megoldása az, hogy mindegyikbe csempésztek némi fondorlatosságot. Az alkotó emlékeibe visszatekintés szintén nagyszerű ötlet volt. Gyakorlatilag minden mozzanata érdekességeket tartalmazott és nem a játék utalásokra célzok ezzel. Hanem maga a történet megoldásához vezető út csavaros és különleges módon volt kikövezve. Kicsit úgy éreztem, hogy beszippant a film és én is ott vagyok a színészekkel együtt, legalábbis akartam ott lenni. Csodálatosnak tartom ezt a fajta fantáziát. Valahol meg is értettem a karakterek motivációit. Mindenkinek volt egy célja amit készek voltak elérni bármi áron. Mentes volt a sallangos párbeszédektől és a gyenge húzásoktól is. Nekem nagyon bejött és ajánlom mindenkinek aki szeretne egy igazán jót szórakozni és kikapcsolódni.

Snowball   2018. 04. 11.

Ez a film nem semmi. Szerencse, hogy a padló megfogta az államat mert úgy leesett mire a vége lett a filmnek. Szemkápráztató film ami stabil történetet kapott. Szinte mindig volt olyan jelenet ahol sűrűbben vettem a levegőt annyira hatással volt rám a film. Nem tudom ki, hogy van vele de ez ütős darab. Az első pár perc alatt úgy ítéltem meg, hogy ez jobban illik a gamer nézőkhöz mivel dobáltak pár kifejezést amit ők inkább értenek mint az átlag ember. Aztán szép lassan ez csillapodott és tökéletesen szeretni valóvá vált mindenki számára. Kicsiknek és nagyoknak egyaránt javasolnám.

alexxx   2018. 03. 22.

Hát lerobbantja az agyad a film, az biztos, de összességében jó értelemben. Egy hatalmas, látványos, izgalmas hullámvasút, melyre élmény felszállni. Nem lesz minden idők legjobb sci-fije, de egy ideális popcornmozi, ha ki akarsz kapcsolódni.

Olivia H. Cook
Ralph Ineson
Susan Lynch
Win Morisaki

Két kérdés, folyamatosan bennem bujkált, amíg a vászonra meredtem: ha lenne egy olyan világ, amelynek alapjait az én fantáziám teremti meg, milyen világ lenne az? Nem lenne jobb, a valóságot rendbe rakni úgy, mindenki számára élhető, szerethető legyen? Mert valahol – valljuk be – azért bújjuk a kütyüinket, mert nem leljük a saját világunkban a helyünket. Összegezve: nézzétek meg a filmet! Amely egyébként Ernest Cline 2011-es, azonos című regénye alapján készült. több»

Mindenkinek bátran ajánlom, hogy üljön be rá a moziba, a nem gamerek is, ugyanis a két évente két hétre geekké változásommal én sem erősítem túlzottan a tábort, mégis teljesen magával ragadott és imádtam a rendezőóriás új alkotását. Nagyon úgy fest, hogy idén Spielberg a húsvéti nyuszi, az "easter eggeket" pedig a vásznon kell keresni. több»

Mindent összegezve, egy elképesztő filmélményről van szó, amit kár lenne kihagyni. A Ready Player One az a fajta film, amit feltétlenül moziban kell látni, minél nagyobb vásznon. Nem csak azért, mert a nagyvásznon élvezhetőbb a látványvilág, vagy, mert könnyebben ki lehet szúrni az utalásokat, ismerős figurákat, karaktereket. Hanem mert ez a film egy közösségi élmény. 8/10 több»

A történet egy Parsifal-monda átirata, ezért kapta Wade avatárja ezt a nevet.

(ArpiHajdu és Réci )

Steven Spielberg kezdetben nem volt meggyőződve arról, hogy ő a legmegfelelőbb ember arra, hogy megrendezze a filmet. Spielberg egy fiatalabb direktort képzelt volna el a feladathoz, ám a '80-as évekre való számos utalás végül meggyőzte a rendezőt.

(ArpiHajdu és Réci )

A Warner már 2010-ben lecsapott a megfilmesítési jogokra, még az előtt, hogy a regény megjelent volna.