Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Ready Player One (2018)

Ready Player One

HanGa   2020. 10. 13.

Kicsit meseszerű volt, az elején túl sok jelenet játszódott a térben. Arra sem kaptunk választ, hogy jutott ide az emberiség, ettől függetlenül tetszett a film.

indingo   2018. 04. 09.

A film kicsit megemlékezett az elmúlt 40 év klasszikusairól. Kaptunk egy kis Stephen Kinges Ragyogást, volt King Kong, Jurassic Park, Godzilla, Pókemberes és Supermanes utalások, Chucky baba (gyerekkori kedvencem) és Spielberg elengedhetetlen kedven... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 08.

Audiovizuális orgazmus

Nagyon ritkán (úgy két-háromévente egyszer-kétszer) fordul velem elő, hogy egy film a látványvilágával magával ragadjon, sőt, beszippantson, s a végéig el ne eresszen. Steven Spielbergnek ez most olyannyira sikerült, hogy bátran merem állítani: a Rea... teljes kritika»

Deku   2018. 04. 11.

Erre a filmre én nem voltam felkészülve. Nem számítottam rá, hogy annyira mellbevágóan letaglózó lesz mint amilyen lett is. Kifejezetten tetszettek a próbáknak a trükkös megoldása az, hogy mindegyikbe csempésztek némi fondorlatosságot. Az alkotó emlé... több»

Diesel   2018. 04. 05.

Nagyon vártam már ezt a filmet. Premier előtti vetítésen tudtam volna megnézni de sajnos családi okok miatt nem jött össze. A regényt sajnos még nem volt alkalmam elolvasni bár biztosan jó lehet ha ennyire korrekt kis filmet csináltak belőle. A törté... több»

Thibo84   2019. 03. 09.

Imádtam a filmet, Spielberg bácsi ismét oda tette magát és egy fantasztikus filmet tett le az asztalra. A történet pörgős, jól fel van építve az elejétől a végéig, ráadásul a néző tekintetét is oda szegezi a képernyőre, mert nem akar lemaradni semmir... több»

HETEDIK   2018. 04. 01.

Részben már aktuális

Akik szeretik az olyan fantasy játékokat, mint pl a Warcraft, azoknak még jobban be fog jönni a film, de azoknak is jó szórakozás lehet, akik egyáltalán nem játszanak videójátékokkal. Ugyanis Spielberg legújabb alkotása nagyon jól bemutatja, a jövőbe... teljes kritika»

Olivia H. Cook
Ralph Ineson
Susan Lynch
Win Morisaki

A film összbevétele 582 890 172 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 261 488 519 forintot termelt. A hazai mozik összesen 173 809 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Steven Spielberg gyakori munkatársainak, Tom Cruise-nak és Tom Hanksnek a neve is felmerült James Halliday szerepére.

(Thibo84)

Mark Rylance és Steven Spielberg harmadik együttműködése a Kémek hídja (2015) és A barátságos óriás (2016) után.

(Thibo84)

Amikor I-R0k találkozik Sorrentoval, felfedi Steampunk Pirate King koponyáját, amelyet Perseus használt a Titánok ütközetében (1981).

(Thibo84)

A virtuális valóság versenyjárművei ugyanazt a spirális ugrást hajtják végre, mint James Bond az Az aranypisztolyos férfiban (1974).

(Thibo84)

Tye Sheridan előtt Nick Robinsont és Nat Wolffot is fontolóra vették Wade Watts/Parzival szerepére.

(Thibo84)

Steven Spielberg első filmje, melynek bevétele belföldön meghaladja a 100 millió dollárt a Lincoln (2012) óta.

(Thibo84)

Olivia Cooke előtt Elle Fanning és Lola Kirke neve is felmerült Art3mis szerepére.

(Thibo84)

A forrásregény egy része leírja Wade megszállottságát és kutatását Anorak Almanach-jában, Halliday folyóiratában, amely tele van utalásokkal az 1980-as évek könyveire, filmjeire, tévéműsoraira, zenéire és videójátékaira. Az egyik filmográfia, amelyet Wade az Almanachból tanulmányozott, Steven Spielbergé volt.

(Thibo84)

A film vége felé Halliday utolsó szavai: "Köszönöm, hogy játszottál a játékommal". Ez egy lehetséges utalás a Super Mario 64-re (1996), amelyben Mario ugyanazt mondja a végén: "Nagyon köszönöm, hogy játszottál a játékommal."

(Thibo84)

Miközben Wade az OASIS-t magyarázza, éppen a kaszinó bolygót lehet látni. A kamera néhány bolygó fölött pásztázik; az egyik ilyen bolygót Ludusnak hívják, amely az az iskolabolygó, amelybe Wade, H és I-R0k egyaránt virtuális iskolába járnak a regényben.

(Thibo84)

Két kérdés, folyamatosan bennem bujkált, amíg a vászonra meredtem: ha lenne egy olyan világ, amelynek alapjait az én fantáziám teremti meg, milyen világ lenne az? Nem lenne jobb, a valóságot rendbe rakni úgy, mindenki számára élhető, szerethető legyen? Mert valahol – valljuk be – azért bújjuk a kütyüinket, mert nem leljük a saját világunkban a helyünket. Összegezve: nézzétek meg a filmet! Amely egyébként Ernest Cline 2011-es, azonos című regénye alapján készült. több»

Mindenkinek bátran ajánlom, hogy üljön be rá a moziba, a nem gamerek is, ugyanis a két évente két hétre geekké változásommal én sem erősítem túlzottan a tábort, mégis teljesen magával ragadott és imádtam a rendezőóriás új alkotását. Nagyon úgy fest, hogy idén Spielberg a húsvéti nyuszi, az "easter eggeket" pedig a vásznon kell keresni. több»

Mindent összegezve, egy elképesztő filmélményről van szó, amit kár lenne kihagyni. A Ready Player One az a fajta film, amit feltétlenül moziban kell látni, minél nagyobb vásznon. Nem csak azért, mert a nagyvásznon élvezhetőbb a látványvilág, vagy, mert könnyebben ki lehet szúrni az utalásokat, ismerős figurákat, karaktereket. Hanem mert ez a film egy közösségi élmény. 8/10 több»