Ready Player One

Ready Player One

Filmezzunk.hu

Értékelés: 8.1/10
Két kérdés, folyamatosan bennem bujkált, amíg a vászonra meredtem: ha lenne egy olyan világ, amelynek alapjait az én fantáziám teremti meg, milyen világ lenne az? Nem lenne jobb, a valóságot rendbe rakni úgy, mindenki számára élhető, szerethető legyen? Mert valahol – valljuk be – azért bújjuk a kütyüinket, mert nem leljük a saját világunkban a helyünket. Összegezve: nézzétek meg a filmet! Amely egyébként Ernest Cline 2011-es, azonos című regénye alapján készült. Több

Smoking Barrels

Értékelés: 9.5/10
Mindenkinek bátran ajánlom, hogy üljön be rá a moziba, a nem gamerek is, ugyanis a két évente két hétre geekké változásommal én sem erősítem túlzottan a tábort, mégis teljesen magával ragadott és imádtam a rendezőóriás új alkotását. Nagyon úgy fest, hogy idén Spielberg a húsvéti nyuszi, az "easter eggeket" pedig a vásznon kell keresni. Több

Supernatural Movies
2018/03/29

Mindent összegezve, egy elképesztő filmélményről van szó, amit kár lenne kihagyni. A Ready Player One az a fajta film, amit feltétlenül moziban kell látni, minél nagyobb vásznon. Nem csak azért, mert a nagyvásznon élvezhetőbb a látványvilág, vagy, mert könnyebben ki lehet szúrni az utalásokat, ismerős figurákat, karaktereket. Hanem mert ez a film egy közösségi élmény. Több

Cornandsoda.com
2018/03/29

Ha ma útnak indítanának egy filmes-témájú Voyager űrszondát, fedélzetén egy aranyba öntött filmtekerccsel, mely magán hordozza az emberiség kollektív mozgóképes történetének alapos kivonatát, azt hiszem bátran kijelenthető, hogy Spielberg nem egy, nem kettő legendás mozis pillanata őrizné halhatatlanságát a csillagok között, a Ready Player One viszont nem lenne köztük (és talán jobb, ha a Világok harcát is kihagyjuk, hátha az idegeneknek nincs humorérzékük). Ez viszont senkinek ne szegje kedvét, a film megtekintése különösen ajánlott, pláne ha nagyvásznon akarod látni, ahogy a Mortal Kombat Gorojának mellkasát átrágja egy Alien. És jön is rá a teljesen jogos kérdés: él e Földön olyan, aki ne akarná? Több

24.hu
2018/03/29

Különben Ernest Cline gyakran reklámozza a legmenőbb személyi virtuálisvalóság-technológiát, az Oculus Riftet, a könyv adaptációjának jogait ugye eladta Spielbergéknek, miközben már írja is a folytatást. Úgy tűnik, végül mégis a gonosz óriásvállalatok győztek.

MovieAddict
2018/03/30

Értékelés: 7.5/10
Mondjuk ki nyugodtan: a Ready Player One egy habkönnyű, ám annál szórakoztatóbb, vagány, magas fordulatszámon pörgő film, ami olyan tisztelettel és ismerettel van a popkultúra iránt, melyet jó sokáig nehéz lesz lekörözni. Több

Vox.hu
2018/03/30

Steven Spielberg megint csúcsformában: a Ready Player One egy audiovizuális orgazmus, avagy az élet játék! Több

Filmertek.blog.hu
2018/04/09

Értékelés: 7.5/10
Komoly hiányérzetünk ugyan nem lesz, de nem fog besorolni a legjobb Spielbeg alkotások közé. A történetnek vannak korlátai, néha terjengősnek éreztem és nem teljesen sikerült kidolgozni a karaktereket. Plusz a nosztalgiavonatra is jobban fel lehetett volna kapaszkodni. Ettől független veszett szórakoztató, élvezetes és a popkultúra rajongóinak kötelező alkotás. Több

Artsomnia
2018/04/09

A Ready Player One egy biztos kézzel rendezett bombasztikus akciófilm, tele popkulturális utalásokkal, izgalmas jelenetekkel és Spielberg már védjegyeként szolgáló szentimentalitásával, és bár a karakterfejlődés és a jellemek kidolgozottsága bőven hagy kívánnivalót maga után, mégis egy őszintén és tisztán szórakoztató mű született. Több

Cinegore.net
2018/04/15

Egy pillanatra hadd tegyem félre kritikusi szemléletemet és valljak be valamit őszintén: engem a Ready Player One megvett magának az első pillanattól kezdve. Kilóra. Több

Dunszt.sk
2018/07/15

A Ready Player One innen nézve is a média- és a popkultúra igen szórakoztató, egyben komplex emlékműve. A nyolcvanas évek láthatóvá tett és hallgatható virtualizált emlékezete – játékba kapcsolt, csatolt formában. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!