Közösség

Vélemény:

 

82 Mustang

(2015)

Mustang

 
Queenakasha   2018.03.26 13:50
0

Amikor ezt a filmet megnéztem, a következő gondolataim támadtak: Ez a film egyszerűen nagyszerű. Egyik szemem sír, a másik pedig nevet. Azon tűnődtem, hogyan létezik az, hogy mi ezt a filmet legyőztük, persze ez csak költői kérdés volt… Természetesen magának a magyar nyereségnek örültem, de azt gondolom, hogy valójában ennek a filmnek kellett volna nyernie. A történet nagyon szép és kerek, bár eléggé nyomasztó. A környezettel, öltözékekkel, díszlettel teljesen magával tudja ragadni a nézőt, beszippant mintha a szobában ülve szemlélhetném az eseményeket, melyek folyamatosak és egy percre sem hagyják unatkozni az embert. A film folyton valamilyen hatás alatt tartja a nézőt, teszi ezt a mondanivalójával, a szereplők zseniális alakításával és a furcsa helyzetekkel amik folyton gondolkodóba ejtik az embert, vajon miért teszik ezt, én hogyan reagálnék, meddig bírnám elviselni? Emellett pedig hálát ébreszt bennünk, hiszen ilyenkor döbbenünk rá, hogy milyen szerencsés helyzetben is vagyunk, mennyi mindenről dönthetünk, mekkora áldás, hogy a sorsunk a saját kezünkben van.