Mustang (2015)

Mustang

szucszoli   2020. 08. 13.

Kilóg a lóláb

Valahogy rettentő kínos érzés fogott el, amikor néztem a filmet. Olyan szituációk vannak benne, amik nagyon le vannak sarkítva. Nagyon nem tudja a film ezeket úgy tálalni, hogy hihetőnek érezzem. Ha hasonló filmet keresnék, akkor a Körhinta című 56-os Fábri Zoltán filmet nézzétek meg! Ég és föld a különbség, mert az egy olyan film, ami meg van írva rendesen!

Deku   2017. 12. 09.

Szinte rossz volt nézni ezt a filmet annyira tele volt közhelyes jelenetekkel. Elkeserítő volt látni, hogy ennyire egyhangú és semmilyen a sztorija. Egyenesen förtelmes és kiábrándító lett a film.

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 23.

A Saul fia méltó vetélytársa

A film, amelyre úgy emlékeztem tavalyról, hogy a Saul fia fő vetélytársa volt az Oscar-gálán. Természetesen nagyon örültem, mikor hazánk jelöltje nyerte el a Legjobb idegen nyelvű filmért járó díjat, ám ma sikerült megnéznem a Mustangot, s azt kell m... teljes kritika»

Berto49   2017. 06. 28.

Elnézést kérek azoktól, akiknek nagyon tetszett ez a film. Nekem meglehetősen karcos véleményem van róla, de tudjuk: ízlések és pofonok... Sokat kínlódtam vele, nem tudtam megkülönböztetni az öt – egyébként szép – csajszit. Az apjuk jobban tette voln... több»

Queenakasha   2018. 03. 26.

Amikor ezt a filmet megnéztem, a következő gondolataim támadtak: Ez a film egyszerűen nagyszerű. Egyik szemem sír, a másik pedig nevet. Azon tűnődtem, hogyan létezik az, hogy mi ezt a filmet legyőztük, persze ez csak költői kérdés volt… Természetesen... több»

lauralaura   2019. 01. 31.

Durva jó kis filmecske volt. Kapsz egy kis ízelítőt, milyen is lehet Törökországban lányként felnőni, szigorú szülőkkel. Érdemes megnézni, csupa érdekes dolgot rejt.

bbozsi   2018. 12. 15.

Imádni való film, egy szinte hihetetlen világot mutat be, ami szinte itt és teljesen most létezik. A gyereklányok nagyon hitelesek, semmi elnagyolt nincs a történetben, mégis végig érdekes, gondolkodásra késztet. Barátnőm habozott megnézni, de utólag nagyon örült, hogy leült ő is. Mindenkinek ajánlom.

A film összbevétele 5 274 664 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 113 576 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 782 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendezőnő, Deniz Gamze Ergüven a forgatás kezdetekor 13 hetes, a befejeztekor pedig 20 hetes terhes volt.

(elekm90 )

A Mustang Deniz Gamze Ergüven első nagyjátékfilmje. A rendezőnő ugyan török származású, de Franciaországban nőtt fel, így történt, hogy a 2016-os Oscar-díj átadóra Franciaország nevezhette a filmet.

A film 2015-ben a miskolci Cinefest nagydíját is elnyerte. A dolog érdekessége, hogy a 2016-os Oscar-díjátadón pedig éppen a Mustang volt a Saul fia legnagyobb vetélytársa.

A Mustang mint cím az amerikai vadlovak metaforája, amelyek akkor a legszebbek, ha szabadon engedik őket, akárcsak a film főszereplői.

Nem sokkal azelőtt, hogy elkezdődött volna a film forgatása, Deniz Gamze Ergüven rendező megtudta, hogy gyermeket vár. A vezető producer ezek után úgy vélte, hogy belekezdeni a forgatásba nem volna túl ésszerű dolog, ám a többi producer mégis támogatta a filmet, így végül az sikeresen elkészülhetett.

Deniz Gamze Ergüven nyerte el az Európai Filmakadémia FIPRESCI-díját, azaz a legjobb első rendezésnek járó elismerést ő vehette át 2015-ben.

(erare)

Szokás mondani, hogy az élet a legjobb, vagy a legnagyobb rendező. Itt ez hatványozottan igaz - oké, két díj Cannes-ban, rendkívül jó fogadtatás, erős rendezés, jó színészek - így is jellemezhetnénk a Mustangot, ha egy film lenne a sok közül, és letudnánk a szokásos, magasztaló gondolatokkal. Viszont itt többről van szó, mint pusztán egy jó film! több»

Az idei Cinefest meglepetésfilmje, és egyben fődíjasa a Mustang végre eljutott a hazai mozikba. Időközben a film bezsebelt jó pár nemzetközi fesztiváldíjat (Szarajevó, Stockholm, Hamburg), Arany Glóbusz jelölése után pedig egyenesen a Saul fiával lesz versenyben a legjobb idegennyelvű film díjáért február utolsó napjaiban. több»

Ergüven első játékfilmjével egyértelművé tette, hogy jó történetmesélő, tud bánni a színészekkel és hogy harcosan kiáll társadalmi ügyek mellett. De azt még a következőkben kell bizonyítania, hogy nagy formátumú filmrendező. több»