Közösség

Vélemény:

 

73 Jurassic World: Bukott birodalom

(2018)

Jurassic World: Bukott birodalom

 
Empeloc   2018.07.14 15:08
1


Még anno a Jurassic Park 1. volt az egyik kedvenc filmem, és mind a mai napig rajongok a dinoszauruszokért. A filmre tehát nem volt kérdéses, hogy elmegyek megnézni, mivel az előző rész is megütötte a várt szintet, azonban most elég vegyes érzésekkel távoztam a moziból. Először a pozitívumok: A látványa csodálatos volt, a dinoszauruszok félelmetesek mint mindig, és élethűbbek mint valaha. A helyszín választások is ötletesek, alapvetően tetszett, hogy végre nem egy hatalmas szigeten a vadonban menekülnek végig. A legvégén található csavart már azóta vártam, hogy láttam a széria második részét, bár azért nem volt annyira monumentális, mint ahogy beállították. Alapvetően a film tele volt akcióval, DE valahogy mégsem tudtam annyira izgulni a szereplőkért. Az első harmadát kitevő részt egy kicsit túlzásnak éreztem, de oké végül is több kellett egyszerű dínós üldözésnél. Azonban nehéz elhinni, hogy az előző részt éppen csak túlélő karakterek ilyen könnyedén visszamennének a szigetre, ami nemcsak ugyanúgy tele van dinókkal, de még fel is akar robbanni. Mintha ez lenne a legtermészetesebb dolog, és csak egy egyszerű kirándulásra mennének. És a karaktereken végig ez látszódott. Nem láttam rajtuk a félelmet, vagy hogy a sorozatos halálok, amik a szemük előtt történnek, egy kicsit is megviselné őket. Egyedül talán a kislányon láttam némi hitelességet. Nem volt egy túl érdekes karakter, de még így is messze lepipálta a többieket. Az új mellékkarakterek annyira jelentéktelenek voltak, a film egyes részein teljesen meg is feledkeztem róluk, amíg pár másodpercre megint fel nem villantak a képernyőn. A főhősök mintha sérthetetlenek lennének, így meg nem maradt kiért izgulni, egyedül talán Kék miatt. Ami viszont szintén egy pozitívum, hogy a raptorból képesek voltak kihozni egy egészen rétegelt karaktert. Ami vicc tekintve, hogy az emberi karakterek többsége meg egy dimenziós lett. Szóval összességében egészen jó film, pár nagyszerű ötlettel, de rengeteg komolyabb hibával is, amik főleg a megvalósítás terén jelentkeztek. Mindenesetre aki rajong a sorozatért, a dinókért, vagy nem zavarják a következetlenségek, ilyesfajta hibák azoknak ajánlom.