Közösség

Vélemény:

 

71 A viskó

(2017)

A viskó

 
HercegPeter   2019.07.14 11:04
1

Ha elvonatkoztatok a film mondanivalójától, akkor egy átlagos, nem túl izgalmas, csöpögős fantasy-t kapunk. De mégis muszáj beszélni a lényegéről. Ami jó a világon azt köszönd Istennek, ami rossz az meg a te hibád, vagy éppen az Ördögé. Így könnyű vallásosnak lenni. Nekem ne mondja azt senki, hogy meg tudna bocsátani annak, aki ilyet tesz. Miért is kellene? Ettől nem változik semmi. Az az állat ugyanúgy fog gyilkolni tovább és mindenki szépen megbocsát neki. Csak Isten néz rá ferde szemmel, de beavatkozni persze ő se fog. Egyszerűen nem értem miért erőltetik ennyire ezt a megbocsátás dolgot. Azért, mert a gyilkos is ember? Azért, mert bántották kiskorában? A főszereplőt is, mégse gyilkol halomra gyerekeket. Az ilyennek nem megbocsátani kell, hanem megbüntetni, de aki megtehetné, az inkább csak papol és nem tesz semmit. Nekem az egész filmből az jön le, hogy Isten lusta, vagy egyszerűen fél. Annyira elcsépelt a mondanivalója, hogy az már fáj. Ez lenne a happy end? Az apa eltemetheti a kislányát, a gyilkos meg keresheti a következő áldozatot. Majd következő család is megbocsát neki.