Közösség

Vélemény:

 

69 Gombos Jim és Lukács, a masiniszta

(2018)

Mese :)

 
Yosihiro   2019.03.29 20:22
0

Huuu, rajzfilmen még nem láttam, de pótolni fogom. Azt hiszem, ez egy grandiózus mese lett. Igazából csak néztem, néztem, valahogy egyre jobban belebonyolódik az ember. Szerintem remekül kitalálták a történetet. Egy Emma mozdonyt így beleolvasztani a történetbe, minden elismerésem. A főhősök mellet igen fontos szerepet kap a történetben és azt hiszem, a mese alapját is megerősiti. Gombos Jim elnevezése kicsit gyermeteg, de a mesében "jól" kijött. Nekem Lukács karaktere és játéka tetszett a legjobban, olyan Piedone-ra emlékeztetett :) A mese története jól felépített és követhetö. A képi vágások és effektek jónak mondhatók, csak hiányzik belőle az a plusz, ami igazán jónak mondható. A hangi effektek jók. Összességében egy remek gyártás, ami túlmutat egy sablonos filmen. A szereplők ugyan nem alkotnak kiemelkedőt, de a film összerakott látványi és történeti elemei mindezt feledtetik velünk és egy olyan világba terelik az ember vagy gyermek gondolatait, ami igazán csodálatos mesevilágot tár elénk. Ami a legfontosabb és legpozitívabb, hogy a mese vége jó és akár egy folytatáést is szívesen néznénk még! Csak ajánlani tudom mindenkinek, nem fog benne csalódni! Üdv Yosi