Gombos Jim és Lukács, a masiniszta

Gombos Jim és Lukács, a masiniszta

Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer

Gyöngyélet Földje a világ egyik legcsodálatosabb szigetországa. Békességben élnek itt az emberek, már az a néhány, aki elfér rajta. Gyöngyélet Földje ugyanis olyan kicsi, hogy királyának, Háromnegyedtizenkettedik Alfonznak nagy gondot okoz az esetleges túlnépesedés. Egy napon egy fekete bőrű… Több

Rendező: Dennis Gansel
Író: Michael Ende
Forgatókönyvíró: Dirk Ahner, Andrew Birkin, James V. Hart
Ország: Németország
Premier (HU): 2018.06.21.

2022.04.03 Klauka89

Csodamozdony és masinisztái

Azelőtt sosem hallottam erről a meséről, véletlen találtam rá. Mivel imádom a mozdonyokat, így rögtön belopta magát a szívembe már a történet leírása is. Nagyon kedves, nagyon szerethető mesécske. Jim szuper kis fickóvá cseperedett az orrunk előtt. Legnagyobb sokként talán az ért az egész mese során, mert Emma, a mozdony sín nélkül is képes közlekedni, simán közúton, hajóra felfér, multifunkcionális. Nézzétek meg. Nagyon jó kikapcsolódást nyújt.

2019.03.29 Yosihiro

Mese :)

Huuu, rajzfilmen még nem láttam, de pótolni fogom. Azt hiszem, ez egy grandiózus mese lett. Igazából csak néztem, néztem, valahogy egyre jobban belebonyolódik az ember. Szerintem remekül kitalálták a történetet. Egy Emma mozdonyt így beleolvasztani a történetbe, minden elismerésem. A főhősök mellet igen fontos szerepet kap a történetben és azt hiszem, a mese alapját is megerősiti. Gombos Jim elnevezése kicsit gyermeteg, de a mesében "jól" kijött. Nekem Lukács karaktere és játéka tetszett a legjobban, olyan Piedone-ra emlékeztetett :) A mese története jól felépített és követhetö. A képi vágások és effektek jónak mondhatók, csak hiányzik belőle az a plusz, ami igazán jónak mondható. A hangi effektek jók. Összességében egy remek gyártás, ami túlmutat egy sablonos filmen. A szereplők ugyan nem alkotnak kiemelkedőt, de a film összerakott látványi és történeti elemei mindezt feledtetik velünk és egy olyan világba terelik az ember vagy gyermek gondolatait, ami igazán csodálatos mesevilágot tár elénk. Ami a legfontosabb és legpozitívabb, hogy a mese vége jó és akár egy folytatáést is szívesen néznénk még! Csak ajánlani tudom mindenkinek, nem fog benne csalódni! Üdv Yosi

2019.05.29 Norbert93

Élőszereplős mese

A régi klasszikusokat már nem csak a Disney dolgozza fel, számolni kell ezentúl a kisebb költségvetésű adaptációkkal is. A film mind látványban, mind történetben, mind logikában megmarad mesének és nem akar egy kicsivel sem több lenni ezáltal egy kedves, egyszerű gyerekfilm lett belőle. Az egyetlen gyengesége pedig az, hogy német produkció és ez meg is látszik rajta különösen a kameraállásokkal és a közepesnél kicsit jobb CGI effektekkel, de annyira azért nem megy a produkció rovására, hogy ne lehessen élvezni.

2019.02.09 Marius

Marius

Rajzfilmben én nem láttam, de ez a film kifejezetten tetszett. Kicsit más volt, mintha a Disney dolgozta volna fel, ami ez esetben hozta a változatosságot. Lekötött élvezhető volt. Aranyos és érzelmes, eléggé látványos is, ahogyan a műfaj megkívánja.

2019.01.14 Hajrakte

Rajzfilmben nagyon szerettem, így élőszereplősben viszont kicsit feleslegesnek érzem az elkészítését, nem szenvedtem alatta de gyanítom nem fogom újra nézni, fiatalabbak tehetnek vele egy próbát

A film összbevétele 12 699 718 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 858 610 forintot termelt. A hazai mozik összesen 7 202 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Értékelés: 8.5/10
(2018. 06. 27.)
Gombos Jim és Lukács, a masiniszta kritika
Gyermeki énünk ott rejtőzik bennünk. Negyven felett még biztosan. (Ezt személyes tapasztalatok birtokában állíthatom.) De szerintem száz év felett is. Ennek a gyermeki énnek a megszólítására talán nincs is alkalmasabb ember Michael Ende-nél. A Végtelen történet és a Momo kiváló példa arra, hogy miként lehet egy gyerekek számára is lenyűgöző mesevil... Több