Közösség

Vélemény:

 

68 Solo: Egy Star Wars-történet

(2018)

A Star Wars franchise -ban erős középmezőny a Solo-film

 
Coyote   2022.03.15 01:46
10

Ez az a film, ami sokszori megnézés után értékelődött csak fel nálam. Eleinte nagyon nem tetszett, sőt csalódást jelentett 2018-ban. Aztán megjelent a megbocsáthatatlan Star Wars IX. Skywalker kora, és átértékelődött minden bennem. Rájöttem, hogy minden viszonylagos: a klasszikus részek persze mindent visznek továbbra is (IV., V., VI.), majd jön az előzményrészekből a Sithek bosszúja és az Ébredő erő, illetve a Rogue One. Aztán a további sok vackot simán beelőzi a Solo-film. Vagyis a Star Wars-filmek eddig elkészült 11 epizódjai közt erős középmezőnyben van, mégpedig az előkelő 7. helyen. Ron Howard voltaképp egészen jó kis mozit rakott össze Alden Ehrenreich és Emilia Clarke főszereplésével. Szerintem Han Solo nevének kialakulását zseniálisan mutatják be, mint ahogyan a Csubival való megismerkedés is óriási. Ezek a jelenetek a film legnagyobb erősségei. Kapunk izgalmas és látványos üldözéses jeleneteket, és nem lehet panaszunk a képi megjelenítésekre sem. Kritikám annyi leginkább, hogy nincs szoros kapcsolódás a klasszikus trilógiához, ami egy magas labda leütésének kihagyása. Ennek ellenére vagy féltucatszor láttam a Solo-filmet, és bevallom, egyre jobban tetszett. Értékelésem ma már: 75%.