Közösség

Vélemény:

 

84 Pókember - Irány a Pókverzum

(2018)

Pókember - Irány a Pókverzum

 
Patya94   2020.11.28 23:11
0

Szerintem Pókember az a hős, akivel a legtöbb mindent lehet kezdeni a vásznon. Sokkal több potenciál rejlik benne, mint az egész Bosszúállók mizériában. Ezeket az alkotásokat megtölthetnék drámával, érzelmekkel, kurva nagy akciókkal és kicseszett jó ellenfelekkel, akikkel mind az akció, mind pedig a karakterek közti feszültség grandiózus. Ehhez képest inkompetens és súlytalan gonoszokkal van telenyomva, melynek hála óriási lehetősgektől fosztja meg ezt a csodás univerzumot. Ráadásul ezzel a multiverzumos megoldással is számomra az a baj, hogy mint koncepció teljesen súlytalan. Sok univerzumból ilyen meg olyan Pókember, Peterből is idősebb verzió stb. Nekem ettől nagyon meseszerűnek érződött, pedig attól, hogy valami animált, még nem feltétlen kéne, hogy az legyen. Nah, mindegy, ettől függetlenül a multiverzum sok embernek bejött. Viszont a film hangulata ettől függetlenül iszonyat jó, és az animáció: talán sosem láttam ilyen sokrétű, megannyi képregény stílusból merített összeállítást.