Közösség

Vélemény:

 

85 Csillag születik

(2018)

Csillag születik

 
Anettke   2018.10.15 15:51
2

"Minden emberben van egy másik ember"
Először nagyon szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban. Többek között azért is, mert a Mielőtt megismertelek c. film, amit annyira vártam , de annyira... és akkora csalódás volt számomra, hogy a romantikus filmektől azóta teljesen elzárkóztam. 2 évig egy romantikus filmet sem néztem meg. Nem vicc. Aztán volt egy éjszakai vetítés, ahol nem volt tumultus, szóval beültünk. A film elején nagyon zavart a kamera állandó mozgatása. Ugye a dokumentumfilm hatás kedvéért. Utána viszont leálltak vele. És de jól tették. Kíváncsian vártam minden jelenetre, volt, ahol lassabban indult a dolog, volt, ahol nagyon érzékien vázolták a karaktereket és a történéseket. Emészthető volt. A színpadi jeleneteken én pityeregtem bevallom őszintén. A sikeren pityeregtem. A pillanat, mikor megváltozik egy ember élete, ott dől el. Kizár a hideg... Szóval igen. Lady Gaga színészi tehetsége kétségtelen, nagyon odatette magát. Vitt magával a film. Kár, hogy egyik karakterről sem tudtunk meg igazából semmit, a csajról különösen.. És...hát... ahogyan a Mielőtt megismertelek c. film kapcsán, itt is ótvar rossz a vége. Kiakasztóan rossz... SPOILER:
Egyszerűen nem tudom megérteni és feldolgozni, hogy mi történt, hogyan történt és hogy voltak képesek ezt tenni... Oké... nyilván egy megható film, a küzdésről, meg minden, de egy említés erejéig derül ki az egész filmből, hogy szuicid hajlamú a csávó, az is 40 éve történt, boldogok voltak, próbált egyenesbe jönni, ilyen nő, feleség, baromi ritka, aki ennyire kitart a férje mellett. És eldobja magától az életét. Én ezt azóta sem tudtam feldolgozni, pedig már 2 hete láttam a filmet. Minden előzmény nélkül. A belső harcát sem túlzottan látjuk, inkább csak azt, hogy egy egoista baromként viselkedik, aki így löki el magától a szeretteit. Összeségében egy jó film, ajánlom, nézzétek meg. A végét ha levágnánk, az annyival jobb lenne, de ez van. Így lesz Oscar esélyes.