Közösség

Vélemény:

 

76 Vörös veréb

(2018)

Vörös veréb

 
Az amatőr   2018.07.12 09:22
0

Átlagos kémthriller,ami azért tartalmaz itt-ott meglepő fordulatokat.Legnagyobb problémája az,hogy eszméletlen jó trailert csináltak hozzá,ahol a jobb jeleneteket és látványelemeket már elsütötték,így a film nézése közben a néző már nem nagyon kapott új impulzusokat.A színészek viszonylag jól játszottak,de Jennifer Lawrencenek ,valahogy nem igazán jött be ez a szerep.Egyszerre próbálta alakítani az erős nőt és közben továbbra is forszírozni a jókislány vonalat.Ez a kettő pedig,ahogy a vásznon tapasztaltam nem nagyon fér meg egymás mellett egy karakterben,hacsak nem Dr.Jekyll és Mr.Hyde esete forog fenn.Egyébiránt a karakterek egészen jól fel voltak építve.A film néhol eléggé szadista,de szerintem ez nem annyira indokolja a 18-as karikát egy-két jelenetet kivéve.Az erotika pedig egyáltalán nem jön át a filmben,inkább csak a test durva tárgyiasítása.Ez utóbbira elég nagy hangsúlyt fektettek és ezt tényleg jól megfogta a film.A főszereplő Domnika istenítése a filmtartalmakban pedig erős túlzás.Konkrétan az első akcióján kívül semmi nem indokolja,hogy őt tekintsük legjobbnak a verebek közül,inkább csak óriási protekciója van amihez legalább ekkora szerencse társul.Néha volt,hogy elgondolkodtam néhány jelenetnél,hogy most vagy nagyon csavaros eszű vagy simán ennyire nem gondolkozik.Sajnos az utóbbi igazolódott be legtöbbször.A romantika pedig egyáltalán nem érződött közte és az amerikai között,ha azt nem számítjuk,hogy egyszer vadul ráindult az ágyban,bár szerintem az is csak azért volt,mert ki akarta próbálni milyen,ha önszántából csinálja és nem parancsra.A befejezés meg jó lett volna,kifejezetten illett volna a filmbe,ha nem csapják úgy össze.Több időt is szánhattak volna a miértek és a hogyanok kibontására a Bosszúálló filmekhez is méltó hosszúságú 2 óra 20 perces játékidőből.Végeredményben,tehát kaptunk ehhez a filmhez egy jó reklámot,de azért messze nem ez lett az év filmje.Értékelésem 4/5.