Közösség

Vélemény:

 

78 Ku’damm 56

(2016)

Ku'damm 56 és 59

 
Ágnes Bércziné Kristóf   2019.07.29 15:29
0

Csak most 2019-ben fedeztem fel ezt a filmet a HBO Go-n ahol úgy el van dugva, hogy csak ha a keresőbe írom be jön elő. Teljesen véletlenül valahol valami cikkben megemlítették így kezdtem el rákeresni. Nekem az a film olyan mint amikor kiér az ember egy jó illatú virágos mezőre. Végre valami ami az európai ember számára készült, európai témával és szereplőkkel. Nagyon jól megcsinált film remek a téma, jó a történet menete, érdekes szembesülni azzal, hogy néhány évtizede még micsoda sztereotípiák és kötöttségek között kellett a nőknek lavírozni. Tökéletesen élethű az ötvenes évek megjelenítése a helyszinekeben, bútorokban, jelmezekben, viselkedéskultúrában. Azt meg nem is tudom milyen trükkökkel tudták Berlint totálban megjeleníteni de hát ez ma már csak technika. kérdése. remek színésznő az anya és jók a lányok is. Nagyon jó lenne ha elkészülne a folytatás is. Ezt nem szabad 59-ben abbahagyni, még rengeteg lehetőség van tovább bonyolítani a történetet. nagyon remélem, hogy folytatni fogják!