Közösség

Vélemény:

 

80 A gyógyultak

(2017)

Érdekes és nagyon jó film.

 
Hámori Balázs   2020.01.25 00:41
1

Ez nem a tucat zombis filmek közé sorolnám mivel más megközelítést választottak. Eleve nem arról van szó hogy kitört a járvány és néhányan megpróbálnak túlélni hanem sikerült egy ellenszert létrehozni és kigyógyítani a fertőzötteket. Ez az ellenszer azonban nem hat mindenkinél van aki ugyanis ellen áll az gyógyszernek és így kérdésessé válik a sorsuk. Öljék meg őket vagy próbálkozzanak egy új ellenszer kifejlesztésével. Ez az egyik kérdés a film során. A másik pedig hogy a címben szereplő gyógyultak hogyan épüljenek vissza a társadalomba, ugyanis sokan ellenzik az egészet mert tartanak attól hogy visszaváltoznak így ezek az emberek állandó célpontjai verbális és fizikális támadásoknak. Főszereplőnk Senan egy ilyen gyógyult és az egészet rajta keresztül látjuk akinek van egy sötét titka is de nem fogom elspoilerezni ahogy a film végét se. Én csak ajánlani tudom mert ez egy értelmesebb darab ugyanakkor van benne vér is ahogy azt megszokhattuk a zombis filmeknél. Szerintem 5 csillag hiába húzták le.