Közösség

Vélemény:

 

59 Lou

(2022)

Lou

 
Tonyka   2022.09.26 15:39
0

A Netflix -alkotások nagy része megmarad a középszerűség határvonalán. Mennyiség van, minőség kevésbé. Sorozatok készítésében jobban jeleskednek, valahogy a másfél, két órás filmek nem az ő asztaluk. Szerződtethetnek nagy neveket, A kategóriás sztárokból tucatot. Általában mindig beletörik a bicskájuk. A Lou sem tökéletes, de legalább a középszíntől felfelé sikerült mozdulni. Megjegyzem, a bemutató nagyon hangulatos, nem hazudik, azt kapjuk, amit látunk. Hosszú idő óta Allison Janney-nek hittem el, amit Linda Hamiltonnak, vagy Geena Davisnek anno. Manapság se szeri, se száma a harcias amazonoknak. A többség viszont most lépett ki a modellsuliból. Általában igazán dekoratívak, hozzák a 40-45kg-os ideális testsúlyt. Csorgathatják a férfi nézők a nyálukat, miközben 100 kg feletti pasikat dobálnak összevissza. Persze többször látszik, ahogyan a kétajtós szekrények csellengenek összevissza, várva a forgatókönyv által megírt sorrend szerint a pofonjukra. Főhősünkre nem véletlen talált rá Oscar bácsi. Valószínűleg kisujjból kirázta ezt a karaktert, de elképesztően hitelesre sikerült. Nagyon jól hozza a durva, empátiamentes, megtört, de végtelen szívós, kitartó karaktert. Nincs sok akciójelenet, ami viszont van, az jól koreografált, elhittem, és ez a legfontosabb. Vannak benne klisék, nem vitás, de azért meg is tudott lepni. A csavarra nem számítottam, legalább is nem ebben a formában. Logan Marshall is hozza az elvárhatót. Itt jegyezném meg, igazából ez egy családi dráma, némi akcióval fűszerezve. Sajnos a vége annyira nem jött be. Akkor lett volna teljesen kerek, és igazságos, ha nincs az elcsépelt, kiszámítható befejezés. Ezt leszámítva, hozza a kellemes szórakozást. Nem lesz mérföldkő, de egy megtekintést mindenképpen ér.