Közösség

Vélemény:

 

68 Vissza a gyökerekhez

(2018)

Vissza a gyökerekhez

 
MMcFly2015   2018.11.05 20:59
0

Danny Boon filmjei már nem annyira tudnak lázba hozni a vígjátékok terén, mint régen. Valahogy az utóbbi alkotásainál a komikuma túl van tolva. Olvastam, hogy a Vissza a gyökerekhez Franciaországban sikeres mozi lett, viszont ide haza ez nem jön át. Elítélni nem tudom, mert bizonyára kiküldenénk az Üvegtigrist, ők sem ,,értékelnék" a film 90%-át. Viszont észak-franciaországi tájszólásra alapozni a humor forrását elég merész dolog. Ezt sajnos magyar szinkronnal, de még felirattal nehezen élvezhető, inkább idegesítő - mint vicces. Fél óra után meg tudtam szokni, de az biztos, hogy ront az élményen, és ezt Danny Boon szokásos játéka sem tudja megmenteni. Pierre Richard neve nekem örökre egy alap, ha francia vígjátékokról van szó, de azt le kell szögezni, hogy sajnos mellékszereplőként is annyira fölösleges és erőltetett ebbe a filmbe, hogy csak a korára való hivatkozásra lehet fogni, miért is vállalta el. Ne gondoljuk megtekintés előtt, hogy a neve húzóerő lenne. Danny Boon új filmjének van egy (sablonos) mondandója a családról, és néhol meg tudott nevettetni, viszont összességében egy átlagosnak mondható, itthon okkal nem túl jóra értékelt francia komédia.