Közösség

Vélemény:

 

81 A galaxis őrzői: 3. rész

(2023)

Gyenge eresztés

 
Eastern79   2023.05.06 08:02
0

James Gunn harmadik nagy kalandja a Galaxis őrzőivel pont annyira szétesett ( vigyázat spoiler!) mint a film végén a csapat. Próbál komolykodni ami bár egyszer-kétszer könnyeket csalt a szemembe, de hosszútávon számomra kinyírta a sorozat renoméját. Nekem eddig a második rész tetszett a legjobban, az egyik legjobb sci-finek tartom ami valaha készült a remek történetével és sziporkázó humorával, hogy a pazar látványról már ne is beszéljünk.
Különálló filmként remek a harmadik rész, akár az állatkísérletek elleni propaganda is lehetne, a látvány most is remek / külön tetszett az Ellen-Föld kertvárosában néhány pillanatra az egyik ház előtti kocsifeljárón felbukkanó barna wartburg 353, kíváncsi vagyok ki szúrta még ki :) / a poénok azonban néhol kicsit suták viszont a soundtrack még mindig nagy erőssége. Sylvester Stallone nyúlfarknyi szerepe semmit sem tett hozzá a film értékéhez és valahogy az egész szétesett. Az első két harmadban Mordályon van a hangsúly, aztán amilyen mély érzelmekkel nyúlt a történetéhez olyan hirtelenséggel helyezte a fókuszt ismét a többiekre így viszont az új karakterekre alig maradt idő. Mindezektől függetlenül szórakoztató és látványos de valahogy nekem kilóg a lóláb valószínűleg azért mert Gunn fél lábbal (és szívvel) már a DC-nél érezhette magát.