Közösség

Vélemény:

 

63 Mi

(2019)

Miért nem szeretem Jordan Peele-t!?

 
Interfectorem Sabnock   2020.09.02 19:00
2

Először is beszéljük át, mi is az a Mi! Egy szatíra, ami az emberi társadalom rétegeiről, hibáiról és helyzetükről, sorsukról szól igen burkoltan és finoman. Persze Peele a szokásos rasszizmusát szépen beleépítette a filmbe, mint azt tette már korábban a Tűnj el és a Csuklyások - BlacKkKlansman filmeknél is. Misztikus is, hiszen azért érdekes, néha már-már démoni, túlvilági dolgokkal próbálják elterelni a figyelmünket a lényegről, és persze horror a hentelés és a sok gore jelenet miatt. Mi is a lényeg? SPOILER! Ugye vannak a felső, meg az alsó, eleven nyulakat lakmározó (fene a gusztusukat) emberek, akik megunták a lenti létet, és fel akarnak törni, feljönni a felszínre. Ezért elindulnak, és megölik a felső úgymond "tükörképüket". Valahogy nekem az egész nem jött át, bár nagyon jól indult, de folyamatosan átment egy művészeskedő és bohóckodó alkotásba. Kik is az alsó emberek? Emberek-e egyáltalán? Szóval Peele-n kívül szerintem mindenki belemagyaráz valamit. Amúgy a dolog, hogy mindenki a fenti mását öli meg, el is csúszik persze, de ez csak a legkisebb probléma. Műfajilag is behatárolhatatlan.
Egyszóval, kedves Jordan, nem vagy jó rendező, és színészként is inkább egy "B" kategóriás fickó. De aki kedveli a munkásságát, semmiféleképpen se hagyja ki!