Közösség

Vélemény:

 

69 Az - 2. fejezet

(2019)

Az - 2. fejezet

 
dailyfilmsan   2019.09.17 00:12
0

Nagy hatásvadász a film. Első ránézésre nem lehet azt mondani, hogy rossz vagy gyenge. A színvonalnak eleget téve teljesített, mégis hiányosságok vannak benne, ami miatt egy lyuk tátong az egész közepén. Pennywise tényleg egy bohóc volt ebben a részben, és nem egy démon, akitől rettegtünk már csak amiatt, hogy a susnyásban egy lufival kiszuggerálja belőlünk az életet. Nem volt olyan nagy hatással a film egészére a bohóc, mint az elsőben, inkább ijedtem meg a nénitől, vagy a póklábakon futkorászó fejtől, mint Az-tól. Majdnem átesett a horror paródia műfajába. A vége pedig kiábrándító, reméltem, hogy ha már annyira ráhúzták Pennywise-ra a "mumus" jelzőt, akkor már nehezebben is fogják tudni elpusztítani. A legrosszabb, hogy semmit nem tudunk meg a loserekről. Nagy vonalakban megmutatja a film, hogy mi vált belőlük, de nekem ez valamiért nem volt elég. Jó lett volna kicsit többet megtudni a kicsit idősebb énjükről is. Végül is parádés, én végignevettem a moziban a filmet. Próbál gyengéd lenni a nézőjéhez, de minden horrorelemet felsorakoztat, hogy azért ne unatkozzunk egy percig sem.