Közösség

Vélemény:

 

74 A gyilkos eső

(2018)

The Rain

 
ionlywearblack   2018.05.30 21:31
1

Netflix sorozatokkal általában úgy járok, hogy elkezdek egy epizódot és utána felülök egy hullámra és végignézem az egészet, akár egy nap alatt. Ez történt a The Rain esetében is, azonban az átlagos mércét alig üti meg. Az alaptörténet szerint esni kezd az eső és ha bárki hozzáér belehal. A pilot hamar felvázolja az eseményeket, főhőseink akik testvérek egy bunkerban ragadtak. Később pedig a testvérpár történetét és útját ismerhetjük meg. A történetről nehéz lenne spoilermentesen írnom, így erről előjáróban ennyit. Néhány epizód lendületesen vitt előre, nagy kő esett le a szívemről, hogy ez nem egy átlagos posztapokaliptikus sorozat. Azonban a kő alighogy lekerült, valóságos "láttam már ezt a jelenetet" kőzáporral dobáltak meg. A cselekményszál sok helyen, zsákutcákba fut, sokszor érződik az alkotók sem tudják, merre szeretnék terelgetni a szereplőiket. Simone (Alba August), Rasmus (Lucas Lynggaard Tønnesen) állandó küzdelmei érdektelenségbe fulladnak. A testvér páros nem működik dinamikusan, a sorozat alatt egy pillanatig sem éreztem azt, hogy ők testvérek lennének. Maga a főszereplők lettek a legérdektelenebb karakterek sajnos. A történet folyamán a flashbackekből ismerhetjük meg a mellékszereplők múltjait. Néhány történet igazán az ezt a részt kiveszem innen-ezt pedig onnan és hátha működik kútból származik. Azonban vannak igazán értékes karakterek. Martin (Mikkel Boe Følsgaard) karaktere igazán emberi, nem tűnik csupán filmes máznak. Benne láttam igazi fantáziát. Patrick (Lukas Løkken) is egy csiszolatlan gyémánt, benne is vannak lehetőségek sajnos azonban nem kap elég játékidőt, a testvérpár megmagyarázhatatlan, irracionális cselekedetei elviszik az időt. Aki rajong ezért a témáért meg fogja nézni, azonban ha deja vu érzése támad ne magát hibáztassa! Vajon lesz következő évad vagy elmossa az eső? :)